banner268

banner250

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 200 bine yakın çocuğumuza eğitim veriyoruz

banner265

Üsküdar Din Görevlileri Eğitim Merkezi açılışında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Çocuklarımızın 7 yaşına gelinceye kadar karakter yapılarının yüzde 70'i oluşuyor. O yüzden 4-6 yaş sınıfı Kur'an kursları açtık. 200 bine yakın çocuğumuza eğitim veriyoruz." dedi.

Ali Erbaş 25.12.2021, 16:09
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 200 bine yakın çocuğumuza eğitim veriyoruz

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş, Üsküdar Din Görevlileri Eğitim Merkezi açılışında konuştu:

Başkan Erbaş, Üsküdar Din Görevlileri Eğitim Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, Başkanlık ve Türkiye Diyanet Vakfı olarak, kitaba, okumaya yoğun hizmet göstermeye gayret ettiklerini dile getirdi.

Bu medeniyetin ilim, irfan, bilgi ve hikmet medeniyeti olduğu için en yoğun faaliyet alanlarının okumak, okutmak, öğrenmek ve öğretmek olduğunu belirten Erbaş, ilk inen surenin "oku" emriyle başladığını hatırlattı.

İkinci inen surenin ise "Kalem suresi" olduğunu aktaran Erbaş, şöyle devam etti:

"(Kaleme ve kalemin yazdıklarına yemin olsun.) diye başlıyor Rabb'imiz. İşte bunun için biz diyoruz ki medeniyetimizin mensupları ecdadımız, kitaba, kütüphaneye, kaleme, yazmaya, öğrenmeye, öğretmeye önem verdiği asırlarda hep yükselmiş. Okumaktan okutmaktan, kütüphaneden kitaptan, yazmaktan uzak kaldığı asırlarda maalesef gerilemiş. Biz bu medeniyetin çocukları olarak, ülkemizin her yerinde, her şehrimizde milletimizin gençlerini, çocuklarını okumaya, öğretmeye ve öğrenmeye teşvik ediyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı olarak her yerde bir kitabevi açmaya gayret ediyoruz. Bugün Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet Yayınları'nın çeşit olarak sayısı 2 bin 500'e ulaştı. Süreli yayınlarımızı 4'ten 10'a çıkardık."

- 200 bine yakın çocuğumuza eğitim veriyoruz

Çocuklara yönelik aylık dergiler çıkarmaya başladıklarından bahseden Erbaş, "Çünkü çocuklarımızın 7 yaşına gelinceye kadar karakter yapılarının yüzde 70'i oluşuyor. O yüzden 4-6 yaş sınıfı Kur'an kursları açtık. 200 bine yakın çocuğumuza eğitim veriyoruz. İstiyoruz ki, hocalarımızın onların karakter yapılarının oluşmasında katkısı olsun. Her kitabevimizin içinde gençlik merkezlerimiz var. 'Kitap-kahve' diyoruz. Bu merkezlerde gençlerimizi hocalarımızla gençlik koordinatörlerimizle buluşturuyoruz. Ülkemizde 438 noktada ilahiyat fakültesi mezunu aile irşat rehberlerimiz, aile vaizlerimiz, vaizelerimiz milletimizin hizmetinde. İnşallah bu tür eğitim merkezlerimizin sayısını artıracağız." ifadelerini kullandı.

Programa çok sayıda vatandaş da katıldı.

banner279
Yorumlar (1)
Bülent Yorulmaz. 4 hafta önce
Hayırlı ve Uğurlu Olsun, Sizler ve Çocuklarımız ve Gençlerimize Muvaffakiyetler Dilerim.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?