banner203

banner250

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet üzerinden yapılan spekülatif olaylara tepki gösterdi

Cumurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kanaat önderleriyle düzenlenen toplantıda, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile telefonda görüşerek, katılımcılara hitap etti. Erdoğan, Diyanet üzerinden yapılan spekülatif olaylara tepki gösterdi.

Ali Erbaş 13.09.2021, 00:30

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'da STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle düzenlenen toplantıda, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile telefonda görüşerek, katılımcılara hitap etti.

Konuşmasına, programa katılanları selamlayarak başlayan Erdoğan, icazetlerini alan hafızları gözlerinden öptüğünü ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Özellikle son dönemlerde, Diyanet camiamız üzerinde bazı spekülatif olaylar cereyan ediyor. Tabii ki bu olaylar beni de ciddi manada üzüyor. Fakat sizlerin birlik, beraberlik, dayanışma, kardeşlik içerisinde duruşunuz inanıyorum ki o grupların, arzuları istikametinde devamına inşallah fırsat vermeyecektir. Burada hep beraber sizin sergileyeceğiniz duruş birliktir, beraberliktir, kardeşliktir. Ve bir de tabii Allah'ın ipine toptan sımsıkı sarılışımızın bir ifadesidir."

Diyarbakır'da bu anlayış içinde olanları gördüğünü, onları tebrik ettiğini dile getiren Erdoğan, "Rabbim yar ve yardımcımız olsun." dedi.

Allah'tan "sırat-ı müstakim" üzere yaşamayı nasip etmesi temennisinde bulunan Erdoğan, "Çünkü ne varsa inanıyorum ki birlik, beraberlik içerisinde, bu yolda devam etmekte var. Bunun için de yaptığınız çalışmalar çok büyük önem arz ediyor. Özellikle bölgede sizlerden çok büyük hizmetler bekliyoruz." diye konuştu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş da Erdoğan'a katılımcıların selamını ileterek teşekkür etti.

Toplantıya, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafiz Osman Şahin, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, Diyarbakır İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır, STK temsilcileri, kanaat önderleri ve çok sayıda davetli katıldı.

banner237
Yorumlar (3)
Mehmet Oktar 4 gün önce
Allah yar ve yardımcınız olsun sayın başkanım. Rabbim hayırlı hizmetler yapabilmeyi nasip etsin
Mehmet Şahin Aydemir 6 gün önce
Allah yar ve yardımcınız olsun
Mustafa güngör 32 6 gün önce
Ebu cehillerin torunları yaşıyor kıyamet gününe kadar da yaşayacak Ali Erbaş hocam gayretli calışıyor Rabb'im yar ve yardımcısı olsun
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?