banner250

banner203

Başkan Erbaş üniversiteli gençleri ağırladı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Batman Üniversitesinde eğitim gören gençlere, "Medeniyet birikimimizi çok iyi tanımak, görmek, araştırmak gerekiyor." dedi.

Ali Erbaş 24.06.2021, 11:31
Başkan Erbaş üniversiteli gençleri ağırladı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’i ve üniversite öğrencilerini makamında kabul etti.

Batman Üniversitesinin tarih bilinci kazandırmak amacıyla düzenlediği gezi programına katılan öğrencilerle bir süre sohbet eden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Rektörünüzle beraber böyle bir geziye katılmış olmanız çok güzel. Bu esasında bir medeniyet gezisidir. Medeniyet birikimimizi çok iyi tanımak, görmek, araştırmak gerekiyor.” dedi.

Öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığını ve çalışmalarını anlatan Başkan Erbaş, gençlere tavsiyelerde bulundu ve kendilerine başarılar diledi.

Üniversite ve yapmış oldukları etkinlik hakkında Başkan Erbaş’a bilgiler veren Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, öğrencilerin program kapsamında Çanakkale, Aydın, Balıkesir, Gaziantep, Şanlıurfa gibi şehirleri ve devlet kurumlarını ziyaret ettiklerini aktardı.

Başkan Erbaş, ziyaretin ardından öğrenciler ve hocalarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?