banner297

banner319

Başkan Erbaş'tan Kur'an-ı Kerim yakmaya çalışan İslam düşmanlarına sert tepki

banner265

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İsveç'te İslam düşmanları tarafından gerçekleştirilen Kur'an-ı Kerim yakma girişimine sert tepki gösterdi, "Lanetliyorum" dedi.

Ali Erbaş 19.04.2022, 00:16
Başkan Erbaş'tan Kur'an-ı Kerim yakmaya çalışan İslam düşmanlarına sert tepki

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İsveç'te İslam düşmanları tarafından gerçekleştirilen Kur'an-ı Kerim yakma girişimine kişisel sosyal medya hesaplarından paylaştığı mesajla çok sert tepki göstererek, "Lanetliyorum" dedi.

Erbaş mesajında şu ifadeleri kullandı:

İsveç’te İslam düşmanı ırkçı gruplar tarafından yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’e yönelik hadsizce ve provokatif bir şekilde gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınıyor, lanetliyorum.

İçerisinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayında Müslümanlara ve yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'e karşı yapılan bu saldırılara karşı gerekli müdahalenin yapılması ve nefret suçunu alenen işleyen bu yapılara yetkili merciler tarafından göz yumulması kabul edilemez. 

İslam düşmanı bu ve benzeri hastalıklı zihniyete sahip yapıların faaliyetlerine bir an önce son verilmesini bekliyor, uluslararası toplumu bu yapılarla bilinçli bir ortak mücadeleye davet ediyorum.

Ne olmuştu?

Danimarka ve İsveç vatandaşlığı bulunan aşırı sağcı siyasetçi Rasmus Paludan, Paskalya tatili boyunca İsveç'in başkenti Stockholm ile Malmö, Norköpin ve Jönköping kentlerinde Müslümanların kalabalık yaşadığı mahalleler ve cami önlerinde polis korumasında Kur'an-ı Kerim yakma provokasyonunda bulunmuştu.

Paludan'ın durdurulmasını isteyen karşı göstericiler de yollarda lastikler yakarak, polise taşlarla saldırmıştı. Bu bölgelerde çıkan isyanlarda 125 polis aracı hasar görmüş, 34 polis yaralanmış, 13 kişi de gözaltına alınmıştı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)