banner250

banner255

Başkan Erbaş'tan İslam düşmanı Hollandalı siyasetçiye sert tepki

"İslam'ı durdurun, ramazanı durdurun" temalı video paylaşan Hollandalı siyasetçi Geert Wilders'e tepki gösteren Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "İslam'ın hayat veren ilkelerini ve Ramazan ayının rahmetini yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz." dedi.

Ali Erbaş 14.04.2021, 00:29
Başkan Erbaş'tan İslam düşmanı Hollandalı siyasetçiye sert tepki

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "İslam'ı durdurun, ramazanı durdurun" temalı video paylaşan Hollandalı siyasetçi Geert Wilders'e tepki gösterdi.

Kişisel sosyal medya hesapları üzerinden açıklamalarda bulunan Başkan Erbaş, Hollandalı ırkçı bir siyasetçinin söylemlerinin asla kabul edilemez olduğunu belirtti.

 Başkan Erbaş, Irkçı zihniyete karşı uluslararası toplumu bilinçli bir mücadeleye davette bulunarak şunları kaydetti:

"Avrupa'da yükselen İslam düşmanlığına ve bu tür sistematik provokasyonlara karşı Müslümanlar olarak akl-ı selim ile hareket ederek, İslam'ın hayat veren ilkelerini ve Ramazan ayının rahmetini yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz.

Barış dini İslam'ı ve rahmet ayı Ramazan-ı Şerif'i hedef alan Hollandalı ırkçı bir siyasetçinin söylemleri asla kabul edilemez. İslam düşmanlığını körükleyen, toplumsal barışı hedef alan ırkçı zihniyete karşı uluslararası toplumu bilinçli bir mücadeleye davet ediyorum."

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?