banner250

banner203

Başkan Erbaş: Kosova İslam Birliği ile iş birliğimiz artarak devam edecek

Kosova’da çeşitli temaslarda bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Kosova İslam Birliği ile bu birlikteliğimiz, iş birliğimiz daha da artarak devam edecektir.” dedi.

Ali Erbaş 19.06.2021, 14:40
Başkan Erbaş: Kosova İslam Birliği ile iş birliğimiz artarak devam edecek
© Diyanet Haber

Kosova’da çeşitli temaslarda bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, basın mensuplarına ziyaretine dair değerlendirmelerde bulundu.

Kosova İslam Birliği ile yapılan ortak çalışmaların değerlendirildiğini belirten Başkan Erbaş, şu açıklamalarda bulundu:

“Dünden beri Kosova’da çok güzel faaliyetlerimiz, görüşmelerimiz oldu. Kosova İslam Birliği ile birlikte yaptığımız ortak çalışmaların değerlendirmesini yapıyoruz. Kosova’da başta camiler olmak üzere eğitim konusunda hayır hasenat konusunda çok güzel iş birliklerimiz oluyor. Bizim Diyanet İşleri Başkalığı olarak ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) olarak Priştine’de büyük bir cami projemiz var. Projenin ilk aşamasını başlatmış olduk. Biraz sonra yerine gidip camimizin temellerini göreceğiz. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak din hizmetleriyle ilgili burada istihdam ettiğimiz 30 kadar Kur’an kursu hocamız var. Yine bir o kadar da din görevlimiz Kosova’nın çeşitli camilerinde buradaki İslam Birliği Başkanlığının rehberliğinde hizmet ediyor. Din eğitimi noktasında Türkiye’de uluslararası ilahiyat ve imam hatip liselerinde okuyan çok sayıda talebemiz var. Bu gençlerimiz Türkiye’de ilahiyat eğitini aldıktan sonra burada yine İslam Birliği Başkanlığının rehberliğinde camilerde imamlık, vaizlik yapıyor ve doğru dini bilginin insanlara ulaştırılması noktasında çok büyük bir faaliyet gösteriyorlar. Kosova İslam Birliği Başkanı çok kıymetli hocamız Naim Ternava ekibiyle Diyanet İşleri Başkanlığımız olarak bu birlikteliğimiz, iş birliğimiz daha da artarak devam edecektir.”

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?