banner331

banner319

Başkan Erbaş il müftülerine seslendi: Camilerde dersler yapın

41. İl Müftüleri İstişare Toplantısı için İstanbul’da bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 81 ilin müftüsüyle birlikte gittiği Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi’nde sabah namazını kıldırdı.

Ali Erbaş 08.06.2022, 08:19
Başkan Erbaş il müftülerine seslendi: Camilerde dersler yapın

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi’nde sabah namazını kıldırdığı programa, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Diyanet İşleri Başkanlığı üst düzey yöneticileri ile 81 ilin müftüsü de katıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, namaz sonrası konuşmasında, 81 ilin müftüsüyle ilk defa Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi’nde namaz kılındığını belirtti.

Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi’nin açılışının 2 yıl olduğunu hatırlatan Başkan Erbaş, “İnşallah kıyamete kadar mihrabında secdeler eksik olmaz, minarelerinden ezanlar kıyamete kadar göklere yükselir. Kürsülerinden dersler, minberinden hutbeler hiçbir zaman eksik olmaz.” dedi.

- Camilerde dersler yapın

Başkan Erbaş, 81 ilin müftüsüne seslenerek, “İlinizdeki ulu camilerde, merkezi camilerde Kur’an-ı Kerim, tefsir, hadis-i şerif dersleri yapın. Cemaatimiz az olur, çok olur ama devamlı olması bereketlidir. Gençlerimize ayrı dersler, çocuklarımıza ayrı dersler mutlaka olmalı. Cami derslerine çok önem veriyoruz.” diye konuştu.

- İlim, medeniyetimizin temelini oluşturuyor

“İlim, irfan, bilgi, hikmet bizim dinimizin medeniyetimizin temelini oluşturuyor” diyen Başkan Erbaş, insanlara doğru dini bilgiyi usulüne uygun bir şekilde verildiğinde dinin doğru bir şekilde yaşanmasına vesile olacağını söyledi.

Namaz sonrası Başkan Erbaş, 81 ilin müftüsüyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

banner332
Yorumlar (4)
Garip bir yolcu 2 ay önce
Şiddetle destekliyorum
Halil İbrahim Hoca 2 ay önce
Allah'ım ebeden razı olsun. Bu Aziz Milletimizi Din i Mübin i İslâm a ilel ebed hadim et Allah ım.
Siirtli müderris 2 ay önce
Selamün aleyküm çok yerinde güzel bir hizmet tüm il müftüleri belli büyük camilerde vaaz etmeleri çok iyi olur sadece cuma günleri değil her gün farkındayız cami cemaatleri il muftusunun gittiği camiye akın ediyorlar
bekir başlı 2 ay önce
hay maşAllah kıyamete kadar imanlı ihlaslı neslimize daim olsun