banner250

banner203

Başkan Erbaş: Bu barbar zihniyet tüm zorbalıklarına bir an önce son vermelidir

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, işgalci güçlerin Mescid-i Aksa'ya ve Filistinlilere saldırısına tepki göstererek "İnsanlığı, vicdanı, ahlakı, uluslararası hukuku hiçe sayan gözü dönmüş bu barbar zihniyet tüm zorbalıklarına bir an önce son vermelidir." dedi.

Ali Erbaş 17.04.2021, 12:42
Başkan Erbaş: Bu barbar zihniyet tüm zorbalıklarına bir an önce son vermelidir

İşgalci İsrail'in Mescid-i Aksa'ya ve Filistinlilere yönelik saldırılarına tepki gösteren Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, kişisel sosyal medya hesaplarından bir mesaj yayınladı.

Mescid-i Aksa ve Filistinlilerin Ramazan ayında işgalci İsrail'in zulmüne maruz kaldığını belirten Başkan Erbaş, "Müslümanların Harim-i İsmeti Kudüs, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa ve Filistinli kardeşlerimiz, ne yazık ki bu Ramazan’da da işgalci İsrail’in zulümleriyle karşı karşıya." ifadelerini kaydetti.

- Mescid-i Aksada ibadet özgürlüğü engellenmektedir

Başkan Erbaş, "Mescid-i Aksa’ya ve Filistinli kardeşlerimizin yerleşim yerlerine yönelik  saldırılar düzenleyen ve sivil saldırganları teşvik edercesine onları koruma girişiminde bulunan İsrail, diğer yandan türlü bahaneler ve baskılarla Müslümanların Mescid-i Aksa’ya girişine kısıtlama getirerek ibadet özgürlüğünü engellemektedir." dedi.

- Gazze zalim İsrail’in saldırgan politikalarına maruz kalmaktadır

Abluka altındaki Gazze'nin, Ramazan ayında da zalim İsrail’in saldırgan politikalarına maruz kaldığını vurgulayan Başkan Erbaş, "İnsanlığı, vicdanı, ahlakı, uluslararası hukuku hiçe sayan gözü dönmüş bu barbar zihniyet tüm zorbalıklarına bir an önce son vermelidir." ifadelerini kullandı.

- Dualarımız Özgür Kudüs için

Dualarımız Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistinli kardeşlerimizledir diyen Başkan Erbaş, mesajını şu ifadelerle tamamladı.

"Allah'ın rahmetinin yeryüzünü kuşattığı bu Ramazan ikliminde kalplerimiz ve dualarımız her daim Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistinli kardeşlerimizledir.

Bu Ramazan ayının ümmetin birliğine ve Özgür Kudüs’te buluşabilmemize vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Yüce Rabbimiz, bizlerden inayetini esirgemesin."

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (5)
Ramazan aslan 4 ay önce
Hakkı süylemek, kakka tabi olmak ve hakka destek olmak ve hakkı dile getirmek
her müslümanın gürevidır.
Allah cc. Başkanımdan razı olsun.
Faruk TAŞCI 4 ay önce
Allah razı olsun sayın başkanım hislerimize tercüman oldunuz
Yılmaz ŞENTÜRK 4 ay önce
Yerden göğe kadar haklısınız saygıdeğer hocam. Sizinle iftihar ediyoruz. Duygularımıza tercüman oldunuz.Sizin gibiler öl desin ölürüz evvelAllah...
bülent yorulmaz 4 ay önce
bilmukabele diyor hayırlı günler diliyorum ali bey
Mekki 4 ay önce
Allah CC senden razı olsun hocam
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?