banner203

banner250

Bakan Gül'ün annesi son yolculuğuna uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün dün vefat eden annesi Saliha Gül’ün cenaze namazını kıldırdı.

Ali Erbaş 10.04.2021, 20:20
Bakan Gül'ün annesi son yolculuğuna uğurlandı

Gaziantep Bahaeddin Nakıboğlu Camii’nde kılınan cenaze namazına, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, babası Cemil Gül, kayınbabası Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, kabine üyeleri, Gaziantep Valisi Davut Gül ve milletvekilleri katıldı.

İkindi vaktinde cenaze namazını kıldıran Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Büyük bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen ve hayırlı evlatlar yetiştiren Saliha annemiz, inşallah imtihanı kazanmıştır. Dua ediyoruz, Rabbimiz mekanını cennet eylesin, makamını ali eylesin." niyazında bulundu.

Bakan Gül ise yaptığı konuşmada, "Biz cenaze namazını kıldık, haklarınızı helal edin. Taziyeyi burada kabul ettik. Bizler define gideceğiz, salgın sebebiyle hepinizin defne geldiğini kabul ediyoruz, taziyeleri de burada kabul ettik. Allah hepinizden razı olsun, Rabbim kabul etsin." dedi.

Saliha Gül'ün cenazesi, Asri Mezarlıktaki aile mezarlığına defnedildi.

banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?