banner250

banner246

Sınavsız umre projesinde 5 bin gence ulaşıldı

Aksaray İl Müftüsü/Türkiye Diyanet Vakfı Aksaray Şube Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Bal,  TDV Şube Yönetim Kurulu Üyeleriyle Değerlendirme toplantısı yaptı.

Aksaray Müftülüğü 12.11.2018, 11:23
Sınavsız umre projesinde 5 bin gence ulaşıldı
© Diyanet Haber

Yapılan Değerlendirme toplantısında İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı ’nın organizesiyle Aksaray’ da yapılan hizmetler ele alındı. Yapılan sunum sonrasında İl Müftüsü/ TDV Aksaray Şube Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Bal, yaptığı konuşmasında “Şehri Süleha’mız, Aksaray’ımıza kaliteli hizmet sunmak için tüm personelimizle, din görevlilerimizle çalışmalarımıza devam ediyor ve özellikle gençlerimize yönelik faaliyetlerimizi gün geçtikçe arttırıyoruz. dedi.

Bal, sizlerin de bildiği gibi 2018 yılı itibariyle Türkiye’ de bir ilk olarak gerçekleştirdiğimiz Ücretsiz ve Sınavsız 100 Umre Projesi kapsamında 5.000’e yakın Aksaray Üniversitesi öğrencisine ulaşarak, Diyanet İşleri Başkanlığımızın “Dinim İslam” adlı İlmihal eserinin okunmasını sağladık ve geleceğimiz, gençlerimizle bir gönül köprüsü inşa ettik. Bu gençlerimizle iletişimimizi devam ettiriyoruz, Alanında Uzman Bayan Din görevlilerimiz, kız öğrencilerimizle ilgilenirken, erkek öğrencilerimizle de bizler ilgileniyoruz. Bu konuda düzenli olarak yaptığımız sabah namazı buluşmaları, akşam sohbetleri, konferanslar gibi birçok aktivitelerimizin yanı sıra gençlerimizin ilgi odağı olacak bir Gençlik Merkezi için de projelerimizi de sürdürüyoruz. Çünkü bizim için bu çok önemli bir konu. Bizler yaptığımız faaliyetlerle ve Din hizmetleriyle; Dinini bilen, yaşayan, vatana düşkün, devletini ve milletini seven bir nesil istiyoruz.”  şeklinde konuştu.

Aksaray Şubesi Yönetim Kurulu toplantı gündeminde çeşitli projeler hakkında fikir alışverişinde bulunulurken, yapılması planlanan çalışmalar hakkında da alınan kararlara imzalar atıldı. İl Müftülüğü hizmet binasında yapılan yenilikleri değerlendiren Yönetim Kurulu üyeleri, Aksaray için güzel hizmet olduğunu ifade ederek öncülük eden İl Müftüsü/ TDV Aksaray Şube Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Bal’ a teşekkürlerini iletti.

İl Müftüsü/ TDV Aksaray Şube Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Bal, toplantı sonunda, yaklaşan Mevlid-i Nebi haftasının hayırlara vesile olmasını dileyerek yönetim kuruluna destekleri için teşekkür etti.

İl müftülüğünde yapılan toplantıya İl Müftüsü/ TDV Aksaray Şube Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Bal başkanlığında Aksaray Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Orhan Ağaçlı, Cemalettin Perek, Eyüp Dağdaş, Ahmet Kuzucu, Nail Dağ, Vefa Kırlı, Resul Kılıçoğlu, Bilal Coşkun, Emine Büşra Yılmazer, Yönetici İbrahim Dokazoğlu ve Muvazzaf Nuri Mehmet Düzgün katıldı. 

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (3)
Vatandaş 3 yıl önce
Haberde birazda projeden bahsedilse biz de öğrenirdik. Belki de örnek alıp uygulardık.
Sınavsız umreden bahsedilmiş başlıkta ama içerikte bir şey yok. 5 bin kişiyi umreye ücretsiz götürmek mümkün olmayacağına göre ilmihal okuyup para veren mi gidiyor? O da mantıklı olmaz. O zaman proje nedir? Merak ettim doğrusu..
Bolkepçe orhan usta 3 yıl önce
Diyanet vakfı Aksaray şubesinin çalışmalarını canı gönülden tebrik ediyorum emeği geçen büyüklerimizin bu vefalı çalışmayı takip ettikleri için teşekkürü borç bilmek lazım efendim
Büşra Özbey 3 yıl önce
Selamün aleyküm hiç hanımların başvuru yapabileceği bir durum yok mudur ? Acaba