banner297

banner319

Müftü Bal, “İslam ahlakıyla yaşayan bir gencin istikbali bellidir”

banner265

Aksaray İl Müftülüğü üniversite öğrencilerine yönelik yaptığı faaliyetlere bir yenisini daha ekledi.

Aksaray Müftülüğü 18.12.2018, 04:10
Müftü Bal, “İslam ahlakıyla yaşayan bir gencin istikbali bellidir”
© Diyanet Haber

Dini ve manevi değerlere sahip çıkmak ve İslami bilgilerin doğru anlaşılmasına vesile olması amacıyla alanında uzman hanım din görevlileriyle kız öğrenciler her hafta pazar günleri "Pazar Muhabbeti" sohbet programıyla bir araya geliyor. 

16 Aralık 2018 pazar günü Mehmet Zahit Kotku Kız Kur'an Kursunda düzenlenen sohbet programına katılan İl Müftüsü Cemalettin Bal, üniversite öğrencilerinin sorularını cevaplandırarak sohbet etti. 

Müftü Bal, dinimizi doğru öğrenip Efendimizi (s.a.s.) hayatımıza rehber edinmenin öneminden bahsederek "İslam ahlakıyla yaşayan bir gencin istikbali bellidir. Öyle bir gelecek var ki önümüzde, ancak Peygamber Efendimizin (s.a.s.) getirdiği İslam medeniyetine sahip çıkan bir nesil hakim olacaktır. Dünya yaşantısında asıl maksadımız; Allah'ın rızası ve Peygamberimizin sevgisidir." ifadelerini kullandı.

Çeşitli ikramların yapıldığı program, İl Müftüsü Cemalettin Bal'ın gönüllere hitap eden sohbetlerinden dolayı öğrencilerin memnuniyetlerini ve teşekkürlerini dile getirmesiyle son buldu.
İl Müftüsü Cemalettin Bal'ın eşinin de teşrif ettiği, özel kız öğrenci evleri ve KYK kız öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği sohbet programına Müftü Yardımcısı Raziye Bozova, Din Hizmetleri ve Din Eğitimi Şube Müdürü Muzaffer Erdal, gönüllü hanım din görevlileri ile birlikte destek veren hanım öğretmenler katıldı.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)