banner268

banner250

Genel müdürlerden müftülüğe ziyaret

banner265

Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Haydar Bekiroğlu ile Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç Aksaray Müftülüğünü ziyaret etti.

Aksaray Müftülüğü 15.02.2019, 10:28
Genel müdürlerden müftülüğe ziyaret
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Haydar Bekiroğlu ve Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç’in Aksaray programı, Aksaray Valisi Ali Mantı’nın da katıldığı kahvaltılı toplantı ile başladı.

Toplantıda Aksaray’da yürütülen din hizmetleri ele alındı.

Toplantının ardından geçtiğimiz günlerde Aksaray Müftülüğüne bağlı olarak hizmete giren Hz. Hatice Kız Kur’an Kursu ile Laleli ve Geylani Erkek Hafız Kur’an Kursları ziyaret edildi.

Kur’an kursu ziyaretlerinde hafızlık öğrencileri ile Kur’an kursu öğreticilerinin dilek ve temennileri dinlendi.

Öte yandan yapımı devam eden külliye inşaatı başta olmak üzere Aksaray’da yapılması planlanan cami ve eğitim hizmet binalarının incelemeleri yapıldı, Aksaray Üniversitesi Kampüsünde yeni yapılacak olan cami yerinin tespiti ve sonrasında atılacak adımlar değerlendirildi.

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Haydar Bekiroğlu ile Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç’in Aksaray programı, Kur’an kursu öğreticilerine yönelik toplantı ile devam etti.

Açış konuşmasını Aksaray İl Müftüsü Cemalettin Bal’ın yaptığı toplantı Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Haydar Bekiroğlu’nun selamlama konuşmasının ardından konuşan Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, Kur’an kursu hizmetleriyle alakalı bilgi aktardı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?