banner250

banner246

Diyanet kıraathanelerde aile bilinci sohbetleri başlattı

Diyanet İşleri Başkanlığı, "Ailenin Korunması ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesinde Toplumsal Farkındalığın Sağlanması" başlığıyla bölgesel eğitimler başlattı. Eğitim kapsamında kıraathanelerde de konuyla ilgili sohbetler yapılacak. 

Aile - Sağlık 07.07.2019, 11:19
Diyanet kıraathanelerde aile bilinci sohbetleri başlattı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı, ailenin korunması, güçlendirilmesi ve aile içerisinde meydana gelen şiddet hadiselerinin son bulması için "Ailenin Korunması ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesinde Toplumsal Farkındalığın Sağlanması" başlığıyla bölgesel eğitimler başlattı. 

Aile ve Dini Rehberlik Dairesi tarafından planlanan eğitimler, ilk olarak Doğu Anadolu Bölgesi’nde Ardahan, Erzincan, Erzurum, Kars illeri ile İç Anadolu Bölgesi’nde Kırıkkale, Kırşehir, Sivas ve Yozgat illerinde düzenlendi.
 
Eğitimler, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca belirlenen uzman ekipler tarafından gerçekleştirildi. Program kapsamında ilkin valilikler ziyaret edilerek eğitimler hakkında bilgi verildi. Eğitimler kapsamında il müftüsünün moderatörlüğünde bir panel düzenlendi. Konu ile ilgili Cuma vaazı ile kıraathane sohbetleri yapıldı.

Sosyal ve kültürel değişimlerin, ekonomik ve teknolojik gelişmelerin aileye olumsuz etkilerini ve bunları önlemek için genç-yaşlı, kadın-erkek demeden bütün aile bireylerinin güçlendirilmesinin önemine dikkat çekilen eğitimlerde, aile içerisinde merhamet, şefkat ve adalet gibi kavramların aile içi iletişime etkisine değiniliyor.
 
Bugün insanımızı şiddete sürükleyen algı bozuklukları nelerdir?, Aile içi şiddetin bir pişmanlık sebebi olmaktan çıkmasında hangi geleneksel yargılar etkilidir?, Şiddetin yayılmasında hangi kültürel kalıplar referans alınmaktadır? gibi soruların ele alındığı eğitimler, önümüzdeki günlerde diğer bölge ve illerde de uygulanacak.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (9)
ÂDEMOĞLU 2 yıl önce
Dizileri kaldırın kendiginden düzelir
yavuz 2 yıl önce
bu çalışmayı ali çam hocam 2005 yılında yapıyordu şu an çalışma yapanlardan Allah razı olsun
Erol ŞEN 2 yıl önce
Tebrik ediyorum. Allah (c.c) muvaffak eylesin. Allah (c.c) razı olsun inşaAllah. Amin.
Ahmet Önal 2 yıl önce
Allah razı olsun hocam çooooook teşekkürler
Fersat Harputoglu 2 yıl önce
Güzel bir proje. İnşaAllah başarılı olur. Genç ve emeklilerin sözde zamanlarını öldürdükleri bu mekanlar kuruluş amacına rucu' eder ". Gerçek Kıraat Hane" haline dönüşmesini canı gönülden temenni ediyor başarılar diliyorum.
Yakup kocak 2 yıl önce
Allah razi olsun düzenliyenlerden
Mürsel Şeker 2 yıl önce
İşte buna muhteşem derim ben
Bu işe dahil olan hocalarımı içtenlikle tebrik ederim
MaşAllah! MaşAllah! MaşAllah!
Sibel Budak 2 yıl önce
Bu günümüze Elhamdülillah. Gerçekten çok yerinde ve harika bir hizmet. İnşaAllah her yerde ve devamlı olarak yapılır ve inşaAllah istifade edenlerde olur. Bugün bukadar fırsat varken elimizde çok çalışıp çok hizmet etmek lazım. Rabbim bu yolda çalışan, yorulan hizmet ehli kullarından razı olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?