banner250

Vatandaşlarımıza bir telefon kadar yakın olmaya devam edeceğiz

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı personeli, koronavirüsle mücadele kapsamında 81 ilde yaşlı, hasta ve ihtiyaç sahibi ailelere umut olmaya devam ediyor.

Ağrı Müftülüğü 11.04.2020, 19:00
Vatandaşlarımıza bir telefon kadar yakın olmaya devam edeceğiz
© Diyanet Haber

Türkiye Diyanet Vakfının koronavirüs salgını dolayısıyla mağduriyet yaşayan ailelere destek olmak için başlattığı; "Vakit Türkiye İçin İyilik Vakti, Beklenen Sensin" yardım kampanyası kapsamında, Ağrı İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Ağrı Şubesince, 65 yaş üstü vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar başta olmak üzere ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve temizlik malzemesinden oluşan yardım kolileri dağıtıldı.

Ağrı İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Ağrı Şubesi Başkanı Tandoğan Topçu, yapılan yardımlara dair Diyanet Haber'e şu açıklamalarda bulundu:

"Her zaman olduğu gibi mazlum ve mağdur olan vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Gerek 65 yaş üstü vatandaşlarımız, gerekse diğer ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaşmaya çalışıyoruz. Bundan sonra da onların yanında olmaya devam edeceğiz. Bu çalışmalarımız kapsamında İlimiz genelinde şu ana kadar bin 400 ihtiyaç sahibi ailemize ulaştık. Bu ailelerimize Türkiye Diyanet Vakfı olarak gıda kolisi, kırmızı et, hijyen paketi ve 100 liralık alışveriş kartı dağıttık. Bunun yanında vatandaşlarımızın ilaç gibi diğer ihtiyaçlarını karşılamaları konusunda da din görevlilerimiz yardımcı oluyor. Bu yardımlarımız inşallah imkânlar dahilinde devam edecek. Vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Onlara bir telefon kadar yakın olmaya devam edeceğiz."

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
İhsan Açık TDV 1 yıl önce
Alanda hamdolsun Diyanet var hepsinden Allah razı olsun
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?