banner250

banner203

Umreciler dualarla uğurlandı

Ağrı İl Müftülüğü, Ağrı’dan umre vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek vatandaşlar için uğurlama töreni düzenledi.

Ağrı Müftülüğü 31.10.2019, 09:54
Umreciler dualarla uğurlandı
© Diyanet Haber

Ağrı İl Müftülüğünce umre vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek vatandaşlar için uğurlama töreni düzenledi.

Fevzi Paşa Camii’nde düzenlenen uğurlama törenine Ağrı İl Müftüsü Tandoğan Topçu, İl Müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, Müftülük personeli, din görevlileri ve umrecilerle aileleri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende konuşan İl Müftüsü Tandoğan Topçu, umre vazifesini yerine getirmek üzere yola çıkmaya hazırlanan vatandaşlara şu tavsiyelerde bulundu:

“Sizler oraya ibadet etmeye ve af dilemeye gidiyorsunuz. Bunun için vaktinizi alışverişle veya başka meşgalelerle tüketmeyin, sürekli tövbe istiğfar edip vaktinizi ibadetle doldurmaya gayret edin.  Beş vakit namazınızı Kâbe’de veya Mescid-i Nebevi’de cemaatle kılmaya özen gösterin.  İnşallah sağlık ve sıhhatli bir şekilde umre ibadetini yerine getirerek tekrar sevdiklerinize kavuşursunuz. Rabbim şimdiden ibadetlerinizi kabul etsin. Dualarınız kabul, yolunuz açık olsun.”

Müftü Topçu’nun yaptığı duanın ardından umre kafilesi kutsal topraklara uğurlandı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?