banner250

banner203

Tüm din görevlilerimizle mazlumların yanında olacağız

Ağrı İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Ağrı Şubesi koordinesinde hayırseverlerin desteğiyle hazırlanan insani yardım malzemelerini taşıyan tır, Suriye'nin İdlib kentindeki savaş mağduru aileler için yola çıktı.

Ağrı Müftülüğü 17.02.2020, 12:29
Tüm din görevlilerimizle mazlumların yanında olacağız
© Diyanet Haber

Ağrı İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Ağrı Şubesi, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde sürdürülen “Yolun İyilik Olsun” kampanyası kapsamında hayırseverlerin desteğiyle 1 tır insani yardım malzemesi hazırladı.

Yardım malzemelerini taşıyan tır, düzenlenen törenin ardından Suriye'nin İdlib kentindeki savaş mağduru aileler için yola çıktı.

Yardımlarla ilgili Diyanet Haber’e açıklamalarda buluna Ağrı İl Müftüsü Tandoğan Topçu; “İç savaş sebebiyle evlerini yurtlarını bırakmak zorunda kalan binlerce Suriyeli, bu kış gününde büyük sıkıntı içerisinde yardımlarımıza ihtiyaç duyuyorlar. Ülkemiz sınırlarında konaklamak zorunda kalıyorlar. Gelme sebepleri hayatta kalmak. Suriyeli kardeşlerimiz için Türkiye'de vicdanlı, insaflı ve mazlumun yanında olan milletimizin destekleriyle temin edilen insani yardım malzemelerini, İdlibli Müslüman kardeşlerimize ulaştıracağız. Ağrı Müftülüğü olarak tüm din görevlilerimizle mazlumların yanında olmak için gerekli tüm adımları atıyoruz ve atmaya devam edeceğiz. Yardım kampanyasına destek sağlayan herkesten Allah razı olsun.” dedi.

Gıda ve giysi malzemelerinin bulunduğu tır, düzenlenen törenin ardından dualarla İdlib'e doğru yola çıktı.

Doğubayazıt İlçe Müftülüğü

Öte yandan Doğubayazıt İlçe Müftülüğü İdlib için İlçe genelinde yardım kampanyası başlattı.

İlçe Müftülüğü koordinesinde sivil toplum kuruluşları ve hayırsever vatandaşların desteğiyle toplanan gıda, giyim, battaniye ve benzeri yardım malzemeleri, İlçe Müftülüğüne teslim edildi.

Müftülükte paketlenen yardım malzemeleri, İdlib'e gönderildi.

Doğubayazıt İlçe Müftüsü Adem Özdemir, toplanan insani yardım malzemelerinin İdlib ve kırsalındaki ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını belirtti.

Özdemir, “Müftülüğümüzün koordinesinde İdlib'deki insani drama sessiz kalmamak için böyle bir kampanya başlattık. Çok şükür vatandaşlarımızın yardımıyla bir hafta gibi kısa sürede bir kamyon yardım topladık ve dualar eşliğinde yardım malzemesi yüklü aracımızı uğurladık. Yardımlar İdlibli kardeşlerimize gönderilecek.” diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?