banner250

banner246

Tecrübe paylaşımı toplantısı

Ağrı İl Müftülüğü, din görevlilerine yönelik "Tecrübe Paylaşımı Toplantısı" düzenledi.

Ağrı Müftülüğü 12.04.2019, 10:08
Tecrübe paylaşımı toplantısı
© Diyanet Haber

Ağrı İl Müftülüğünce düzenlenen toplantıya, İstanbul Fatih Müftülüğü Karaali Mescidi Uzman İmam Hatibi Mehmet Atalay konuşmacı olarak katıldı.

Kültür ve Kongre Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Açış ve selamlama konuşmasını yapan İl Müftüsü Tandoğan Topçu, camilerin İslam tarihindeki önemi ve fonksiyonlarına değindiği konuşmasında şunları kaydetti:

“Beytullah’ın şubeleri olan camilerin görevlileri, yüklendikleri misyon itibariyla önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle toplumda önemli görevleri ifa ederler. Görevi samimiyetle yapmak için de dert sahibi olmak lazımdır. ‘Bir toplum kendi hâl ve vaziyetlerini değiştirmedikçe Allah onları değiştirmez.’ anlayışını iyi kavramak lazım. Üzerimize düşen görevlerimizi iyi bir şekilde ifa etmeliyiz.”

Sonrasında örnek proje ve çalışmalarını aktarmak üzere Ağrı Müftülüğünün davetlisi olarak programa katılan Mehmet Atalay, din görevlileriyle tecrübe paylaşımında bulundu. 

İstanbul Fatih Müftülüğü Karaali Mescidi Uzman İmam Hatibi Mehmet Atalay'ın örnek proje ve çalışmalar hakkında yaptığı sunumun ardından, toplantı plaket takdimi ile sona erdi.


 

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?