banner250

banner246

Sabah namazında “huzurda” buluştular

Ağrı İl Müftülüğünce her ayın ilk pazar günü düzenlenen “Sabah Namazında Huzurda Buluşma” programları sürüyor.

Ağrı Müftülüğü 08.05.2019, 15:26
Sabah namazında “huzurda” buluştular
© Diyanet Haber

Ağrı İl Müftülüğünce her ayın ilk pazar günü düzenlenen “Sabah Namazında Huzurda Buluşma” programları kapsamında 8. buluşma gerçekleştirildi.

Mayıs ayı sabah namazı buluşmasında “Ramazan-ı Şerif ve Bereket” konusu işlendi.

Programda konuşan İl Müftüsü Tandoğan Topçu, şunları söyledi:

“İnsanlığın kararan ufkunu aydınlatan ilahi kitabımız Kur’an-ı Kerim bu ayda inmeye başlamıştır. İslam’ın beş temel esası olan oruç, bu aya tahsis edilmiştir. Bu ayda tutacağımız oruçlarla sabrı ve nefsimize hâkim olmayı öğrenip aç ve yoksulların halini daha iyi anlamış olacağız. Bu ayda verecek olduğumuz zekât, fitre ve sadakalarla, kuracağımız iftar sofralarıyla buruk gönülleri sevindirip, dostlukları kuvvetlendirip insani değerleri hâkim kılmanın azmi ve gayreti içerisinde olacağız.

Ramazan ayı Kur’an ayıdır, oruç ayıdır, teravih ayıdır, mukabele ayıdır, zikir ayıdır, zekât, fitre ve sadaka ayıdır. Ramazan ayı evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluş ayıdır. Ramazan ayı on bir ayın sultanıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle bu yılki ramazan ayı boyunca yapacak olduğumuz tüm ibadetlerin Yüce Rabbimiz tarafından kabul edilmesini, bu ayın başta Ağrılı hemşerilerimiz olmak üzere ülkemize ve İslam âlemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
Suleyman çelik 2 yıl önce
Sınav sonucu
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?