banner268

banner250

Sabah Namazı Buluşmaları devam ediyor

banner265

Ağrı İl Müftülüğü Merkez Camii’nde “Sabah Namazı Buluşması” düzenledi.

Ağrı Müftülüğü 01.03.2020, 13:04
Sabah Namazı Buluşmaları devam ediyor
© Diyanet Haber

Ağrı İl Müftülüğünce Merkez Camii’nde düzenlenen “Sabah Namazı Buluşması”, sabah namazı öncesinde Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Cemaatle kılınan sabah namazının ardından, İl Müftüsü Tandoğan Topçu cemaate hitap etti.

Bir ve beraber olmanın önemine dikkati çeken Müftü Topçu, fitne ve fesadın uzaklaştırıldığı sürece Müslümanları kimsenin alt edemeyeceğini belirtti.

Topçu şöyle devam etti:

“Sabah namazı bütün meleklerin şahit olduğu bir namazdır. Bizler de Ağrı Merkez Cami’mizde ve diğer camilerimizde bu etkinliği düzenliyoruz. Bugün her günden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Düşman her taraftan saldırırken İslam ümmeti daha fazla birbirine bağlanmalı, birlik ve beraberliğini daha fazla geliştirmeli. Günah ve düşmanlık üzerine değil birlik ve beraberlik üzerine yardımlaşmalı, Müslüman Müslümanın yanında olmalı. Bugün dünyada 2 milyara yakın Müslüman var. Müslümanlar birlik olsa, güçlerini birleştirseler, fitneye, fesada, düşmana fırsat vermeseler Müslümanları kimse alt edemez. Ümmeti kimse mağdur, mazlum yapamaz. Ve yeryüzünde akan kanda bu şekilde durmuş olur.”

Program yapılan duanın ardından çorba ikramıyla sona erdi.

Üç Aylar ve Regaip Gecesi programı

Öte yandan Ağrı Müftülüğü üç aylar ve Regaib Gecesi dolayısıyla bir program düzenledi.

Merkez Camii'nde düzenlenen program Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı, Mevlid-i Şerif ve ilahilerle devam etti.

Ardından Ağrı İl Müftüsü Tandoğan Topçu vaaz verdi.

Tövbe konusunu ele alan Müftü Topçu, insanoğlunun hata yapabileceğini hatırlatarak her daim tövbe ve istiğfar içerisinde olunması gerektiğine dikkati çekti.

Topçu şunları kaydetti:

“Üç ayların içerisinde ilkini idrak ediyor olduğumuz Regaip Gecesi'ndeyiz. Cenab-ı Zülcelal Hazretleri bu gecemizi hayırlara vesile kılsın. Bu gecenin ardından kandiller zinciri geliyor. Bu mübarek gecede tövbe istiğfar üzerinde duruyoruz. Hz. Peygamber, 'Âdemoğlunun her biri hata işler, günah işler, yanlış yapabilir. Ama hata işleyenlerin, günah işleyenlerin en hayırlısı, günahın farkına varıp günahından tövbe edendir.' buyurmuştur. Kişinin yapmış olduğu günahın, işlemiş olduğu cürmün farkına varması, Allah'a karşı yanlış yaptığını hatırlayıp el açarak gözyaşları içerisinde bağışlanma talebinde bulunması önemlidir. Önemli olan budur. Can çekişmediği sürece Allah insanın tövbesini kabul eder. O yüzden her daim Allah'tan bağışlanma dilemeliyiz.”

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (1)
Recep Balaban 2 yıl önce
MaşAllah öğrencilerimize. Allah bu başarılarının devamını nasib eylesin. Allah hafızlarımızın sayısını arttırsın.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?