banner250

banner203

Müftü Topçu: Maneviyatı sağlam nesiller yetiştirmeye gayret etmeliyiz

Ağrı İl Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kur'an kurslarında eğitim öğretim dönemi tamamlandı.

Ağrı Müftülüğü 15.06.2021, 09:51
Müftü Topçu: Maneviyatı sağlam nesiller yetiştirmeye gayret etmeliyiz
© Diyanet Haber

Ağrı İl Müftüsü Tandoğan Topçu, eğitim öğretim döneminin tamamlanması dolayısıyla bir araya geldiği 4-6 yaş grubu Kur’an kursu öğrencilerine teşekkür belgesi, madalya ve çeşitli hediyeler takdim etti. 

Pandemi tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim metoduyla sürdürülen 4-6 yaş grubu Kur’an Kurslarında eğitim öğretim yılının tamamlanması vesilesiyle minik öğrencilerle buluşan İl Müftüsü Topçu, öğrencilerle sohbet ederek çeşitli ikramlarda bulundu.

Küçük yaşta alınan eğitimin önemine vurgu yapan Müftü Topçu, "Dinimizin önem ve öncelik verdiği çocuk eğitimi, sağlıklı bir neslin yetişmesi için en temel yoldur. Diyanet İşleri Başkanlığımız bu vizyonla çocuk eğitimi için birçok farklı alanda çalışmalar yürütmektedir. Özellikle 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarımızla evlatlarımız Kur’an-ı Kerim eğitimi başta olmak üzere seviyelerine uygun değerler eğitimi alarak temelden donanımlı şekilde yetişmektedirler. Yine Başkanlığımızın toplumun her kesimine yönelik ayrı ayrı hazırladığı birçok yayını gibi 4-6 yaş grubu çocuklarımıza armağan niteliğinde hazırlanan ‘Cimdergisi de bulunmaktadır. Bu gibi yayınlarımız renkli ve öğretici içerikleriyle öğrenmeyi eğlenceli hale getirerek yavrularımızın manevi değerlerle büyümesine büyük katkı sunmaktadır. Bizlere tertemiz şekilde emanet edilen yavrularımızın bilinç dünyalarını koruyarak, maneviyatı sağlam nesiller yetiştirmeye gayret etmeliyiz." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?