banner268

banner250

Müftü Topçu: Engellilik tüm toplumu ilgilendiren önemli bir konudur

banner265

Ağrı İl Müftüsü Tandoğan Topçu, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” etkinlikleri kapsamında engelli vatandaşlarla bir araya geldi.

Ağrı Müftülüğü 02.12.2021, 16:05
Müftü Topçu: Engellilik tüm toplumu ilgilendiren önemli bir konudur
© DİHA

Ağrı İl Müftüsü Tandoğan Topçu, Müftülük personeli ile birlikte engelli derneklerini ve engelli bireyleri ziyaret etti.

Her insanın engelli adayı olduğunu belirten İl Müftüsü Topçu, "‘Allah insanı eşrefi mahlukat olarak yaratmıştır. İnsanda bulunan engel her ne olursa olsun insanın eşrefi mahlukat olmasına veya üstün bir varlık olmasına engel teşkil etmemektedir. Bizler de engelli adayı olduğumuzu unutmayarak hemen her fırsatta engelli kardeşlerimizle bir araya gelmeli, yanlarında olmalıyız. Çünkü engellilik, sadece engelli vatandaşlarımızı ilgilendiren bir sorun değil sosyal ve insani boyutları ile tüm toplumu ilgilendiren önemli bir konudur. Bu sebeple engelli kardeşlerimize toplumun bir parçası olduklarını hissettirmeli ve toplumsal hayata katılmalarını sağlamak için gayret etmeliyiz. Bu vesileyle engelli vatandaşlarımızın bu özel gününü kutlar, aileleriyle birlikte sağlıklı ömürler dilerim." dedi.

Ziyaretlerde görme engelli vatandaşlara Diyanet işleri Başkanlığınca Braille alfabesiyle hazırlanan Hadislerle "O'nu Anlamak" ve "O'nun Gibi Yaşamak" isimli kitaplar hediye edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?