banner261

banner250

Milletimizin kurbanını korumakla mükellefiz

Ağrı İl Müftülüğü, “Türkiye Diyanet Vakfı 2020 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım Ve İstişare Toplantısı" düzenleyerek din görevlilerini bilgilendirdi.

Ağrı Müftülüğü 13.07.2020, 14:50
Milletimizin kurbanını korumakla mükellefiz
© Diyanet Haber

"Türkiye Diyanet Vakfı 2020 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu İl İstişare Toplantıları" il müftülükleri koordinesinde devam ediyor.

Bu kapsamda personelin bilgilendirilmesi ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde sürdürülen 2020 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Organizasyonu’nun daha geniş kitlelere ulaştırılması amacıyla Ağrı İl Müftülüğünce tanıtım ve istişare toplantıları düzenlendi.

Koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek Ağrı ve ilçelerinde düzenlenen toplantılarda konuşan İl Müftüsü Tandoğan Topçu, Türkiye Diyanet Vakfınca yürütülen vekalet yoluyla kurban organizasyonun çok büyük bir iyilik hareketi olduğunu belirterek şunları kaydetti:

"Bizler, Vakfımızın bütün hizmetlerinde gecelerimizi gündüzlerimize katmalıyız. Özelikle kardeşlik bağlarını güçlendiren ve insani yardım noktasında büyük bir faaliyet olan vekalet yoluyla kurban bağışı kampanyasında daha özverili ve azimli çalışmalıyız. Davamıza ve hizmetimize sahip çıkmalıyız. Çünkü bizler hakkıyla çalışıp bu kampanyada hayırsever vatandaşlarımıza ulaşamazsak, önceki yıllarda FETÖ gibi istismar örgütleri nasıl milletimizin zekat ve kurbanını kendi hain emelleri için kullandıysa bugün de başka birileri kullanabilir. Bunun için bizler milletimizin kurbanını korumakla mükellefiz. Allah katında muhtaç insanlara karşı mahcup olmamak için bu organizasyonu samimiyetle sahiplenmemiz gerekmektedir. Dünyanın dört bir yanında bir yudum suya bile muhtaç insanların umutlu bekleyişlerine ışık olmak için çok çalışmalıyız. Bu bilinçle hareket ederek son iki yıldır Ağrı’da başardığımız kurban bağış rekorunu iki katına çıkarmalıyız."

Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu hakkında bilgiler de paylaşan Müftü Topçu,"Vekalet yoluyla kurban kesim kampanyasına katılmak isteyen hayırseverler; yurt içinde 975 Türk Lirası, yurt dışında ise 825 Türk Lirası bedelinde olan kurban bağışını müftülükler aracılığıyla, bagis.tdv.org internet adresinden, 'TDV Bağış' uygulaması üzerinden ve şehrin belirli noktalarına kurulacak olan stantlardan 31 Temmuz'a kadar gerçekleştirebilirler." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)