banner250

banner203

Millete vefa gösterenlere teşekkür belgesi

Ağrı İl Müftülüğü, koronavirüsle mücadele kapsamında Vefa Sosyal Destek Grubu'nda yer alan din görevlilerine, teşekkür belgesi takdim etti.

Ağrı Müftülüğü 01.07.2020, 15:38
Millete vefa gösterenlere teşekkür belgesi
© Diyanet Haber

Tüm dünyada etkili olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında, Diyanet İşleri Başkanlığı rehberliğinde il ve ilçelerde din görevlileri, yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlar için mesai mefhumu gözetmeksizin seferber olmuştu.

İçişleri Bakanlığı koordinesinde valilik ve kaymakamlıklar bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu'nda yer alan din görevlilerinin millete olan "vefası", başarı ve teşekkür belgesi ile ödüllendirildi.

Din görevlilerine hitaben Ağrı Valisi Dr. Osman Varol imzasıyla gönderilen "Başarı Belgesi" ile "Teşekkür Belgesi" takdim töreninde konuşan İl Müftüsü Tandoğan Topçu; "Din görevlisi dünyanın gidişatından kendini sorumlu gören ve bu doğrultuda çalışan, mihrapta namazımızı emanet ettiğimiz, kürsüde öğütlerini dinlediğimiz kimselerdir. Din görevlileri; mutlu günlerimizde mutluluğumuza destek olan, üzgün günlerimizde üzüntülerimize ortak olan, çıkmaza düştüğümüzde bize yol gösteren gönül dostlarımızdır. İnsanlığın maddi ve manevi sıkıntılarını gidermek için her zaman fedakar olan din görevlilerimiz, ülkemizin içinde bulunduğu zorlu pandemi sürecinde de tereddüt etmeden milletimizin hizmetine koşarak örnekliğini bir kez daha göstermiştir. Tüm din görevlilerimize şahsım ve kurumum adına teşekkür ederim." ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?