banner250

banner246

Kur’an'ı güzel okuyan çocuklar ödüllendirildi

Ağrı İl Müftülüğü, “Evimizin Neşesi Kur’an Sesi” sloganıyla düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda Ağrı’da dereceye giren çocukları ödüllendirdi.

Ağrı Müftülüğü 23.07.2020, 16:36
Kur’an'ı güzel okuyan çocuklar ödüllendirildi
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde "Evimizin Neşesi, Kur'an Sesi" sloganıyla internet üzerinden çocuklara yönelik düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda Ağrı’da dereceye giren katılımcılar İl Müftülüğü tarafından ödüllendirildi.

Ağrı İl Müftülüğünde düzenlenen ödül töreninde konuşan İl Müftüsü Tandoğan Topçu, düzenlenen yarışmanın önemine değinerek şunları kaydetti:

"Kur'an'ı Kerim her Müslümanın öğrenip öğretmesi gereken en hayırlı iştir. Bunun için bir Müslümanın hangi yaşta olursa olsun, Kur'an'ı öğrenmek için büyük bir gayret içine girmesi gerekir. Bizlerin Allah'ın kitabını öğrenmek ve bu doğrultuda yaşamaktan başka daha büyük bir gayemiz olamaz. Bugün burada amacımız bir imtihan ya da yarışma yapmak değildir. Biz biliyoruz ki bütün öğrencilerimiz başarılıdır. Amacımız bu kardeşlerimizin bilgisini ölçmekten ziyade Rabbimizin kelamı ve doğru yol rehberi olan Kur’an-ı Kerim’in bereketine vasıl olmak ve onları teşvik edip kaynaştırmaktır. Bugün burada kimse kaybetmeyecektir. Çünkü güzel kitabımız Kur’an'ı okuyan insan hem dünyada hem de ahirette kazanır. Allah çocuklarını Kur'an eğitimine yönlendiren anne ve babalara, Kur’an’ı öğretenlere ve Kur'an yolunda hizmet edenlere, bu dünyada ve ahirette güzellikler ihsan eylesin. Cenabı Hakk bizleri Kur'an-ı Kerim'i okuyan, anlayan ve hayatına tatbik eden kullarından eylesin."

Konuşmaların ardından yarışmada dereceye giren çocuklara ödülleri takdim edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?