banner203

banner250

Karantinadaki vatandaşlara kitap hediye edildi

Ağrı İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Ağrı Şubesi, yurtlarda karantina altında tutulan vatandaşlara kitap hediye etti.

Ağrı Müftülüğü 27.04.2020, 16:48
Karantinadaki vatandaşlara kitap hediye edildi
© Diyanet Haber

Koronavirüs salgını nedeniyle Türk vatandaşların yurt dışından getirilerek Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında gözetim altına alındığı illerden biri de Ağrı olmuştu.

KYK yurtlarında karantina altına alınan vatandaşlara destek olmak amacıyla Ağrı İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Ağrı Şubesince Kur'an-ı Kerim ve Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından kitaplar hediye edildi.

"Karantina günlerinde kitabın en iyi arkadaş olacağını" belirten İl Müftüsü Tandoğan Topçu, şunları kaydetti:

"Kitap okumak her zaman için yapılması gereken bir etkinliktir. Özellikle içinde bulunduğumuz bu süreçte bizlere kitap okumak için büyük bir fırsat doğmuştur. Salgın geçene kadar uyarıları dikkate alarak evlerimizden çıkmamalıyız ama evlerimizde kaldığımız zamanı da çok iyi değerlendirmeliyiz. Müftülük olarak imkânlarımız doğrultusunda KYK yurtlarında karantinada bulunan vatandaşlarımız için kitap hediyelerinde bulunduk. Diyanet İşleri Başkanlığımız da büyük bir kampanya başlatarak tüm yayınlarında %45 indirim sağlamış ve kargo ücretini de kaldırmıştır. Ramazan ayı boyunca sürecek bu kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımız yayinsatis.diyanet.gov.tr adresini ziyaret edebilirler. Bu çalışmalarla hedefimiz; vatandaşlarımızı kitapla buluşturmak ve tedbirlere uyarak evlerinde sıkılmadan kalmalarını sağlamaktır. Bunun için evde kal, kitapla kal diyoruz."

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (1)
NECMİ YUMBUL ORDU/AYBASTI 1 yıl önce
RABBİM DEVLETIMIZI MILLETIMIZI VE TÜM ISLAM ALEMINI HER TÜRLÜ MUSIBETLERDEN MUHAFAZA BUYURSUN.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?