banner250

banner246

Kadının Eğitimi, Toplumun Eğitimi Demektir

Hem inancımız gereği hem de kanuni görevimiz nedeniyle bize müracaat eden ya da bizim rehberliğimize muhtaç olan herkese yardımcı olmak zorundayız

Ağrı Müftülüğü 25.09.2018, 17:42
Kadının Eğitimi, Toplumun Eğitimi Demektir
© Diyanet Haber

2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle Ağrı İl Müftüsü Tandoğan Topçu, Ağrı merkez ve köylerinde görev yapan kız Kur'an kursu öğreticileri ile toplantı yaptı.

Toplantıda Kur’an-ı Kerim’in eğitimi ve İslam’da kadının eğitiminin önemine vurgu yapan Topçu, "Hoca Hanım Kardeşlerim, yeni eğitim ve öğretim yılınız hayırlara vesile olsun! Yeni bir heyecan ve aşkla başlayacağınız bu sekiz aylık maratonda hepinize başarı ve muvaffakiyetler diliyorum." dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı olarak sizin gibi öğreticilerden müteşekkil bir eğitim ordumuz vardır diyen Topçu, Devletimiz 633 Sayılı Kanun ile bize ve camiamıza halkı din konusunda aydınlatma görevi vermiştir. Hem inancımız gereği hem de kanuni görevimiz nedeniyle bize müracaat eden ya da bizim rehberliğimize muhtaç olan herkese yardımcı olmak zorundayız. Bu konuda elimizden geleni yapmalıyız. Faaliyet alanımız dahilinde olan 4-6 yaş grubu çocuklarımızın ve hanımefendilerin eğitimini önemsiyoruz. Özellikle 4-6 yaş grubu çocuklarla hanımların eğitimi çok çok önemlidir. Hz. Ali Efendimizin buyurduğu gibi "Bir kadını eğitmek, bir toplumu eğitmeye eş değerdir." ifadelerini kullandı.

İhlas ve samimiyet vurgusu yapan Topçu: Niyetimiz hayır, akıbetimiz de hayır olacaktır.

Aramızda sağlayacağımız ünsiyet daha da önemlidir. Kurumsal birliktelik başarıyı getirir. Başarının sırrıdır bu. Bu uğurda hal dilimiz de önemlidir. Takva ehli olmayan birinin takvayı tavsiye etmesi, kendisi hasta olan doktorun başkasını tedavi etmesine benzemektedir. Tekrar çalışmalarınızda yüce Rabbimizden başarılar temenni ediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?