banner250

banner246

Hakk’ın olmadığı yeri batıl doldurur

Ağrı İl Müftülüğünce, “Türkiye Diyanet Vakfı 2019 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Programı” kapsamında, İl merkezinde ve tüm ilçelerde personele yönelik bilgilendirme toplantıları düzenlendi.

Ağrı Müftülüğü 04.08.2019, 10:10
Hakk’ın olmadığı yeri batıl doldurur
© Diyanet Haber

“Türkiye Diyanet Vakfı 2019 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Programı’’ kapsamında düzenlenen toplantılarda din görevlilerine hitap eden Ağrı İl Müftüsü Tandoğan Topçu, şunları kaydetti:

“Tabiat boşluk kabul etmez. Eğer bizler hakkıyla çalışıp bu kampanyada hayırsever vatandaşlarımıza ulaşamaz isek, Hakk’ın olmadığı yeri batıl doldurur. Önceki yıllarda FETÖ gibi istismar örgütleri nasıl milletimizin zekât ve kurbanını kendi hain emelleri için kullandıysa, yarın da başka birileri kullanabilir. Bunun için bizler milletimizin kurbanını korumakla mükellefiz.

Allah katında ihtiyaç sahiplerine karşı mahcup olmamak için bu organizasyonun merkezinde olan bizlerin sorumluluğu çok fazla. Dünyanın dört bir yanında bir yudum suya bile muhtaç insanların umutlu bekleyişlerine ışık olmak için çok çalışmalıyız. Bu bilinçle hareket ederek 2018 yılında Ağrı’da başardığımız kurban bağış rekorunu, iki katına çıkarmalıyız.”

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?