banner250

banner246

Hafızlığı Muhafaza kurslarında ilk dönem tamamlandı

Ağrı İl Müftülüğünce "Hafızlığı Muhafaza Hizmet İçi Eğitim Programı" kapsamında düzenlenen hizmet içi eğitim kursunda ilk dönem tamamlandı.

Ağrı Müftülüğü 28.01.2021, 15:28
Hafızlığı Muhafaza kurslarında ilk dönem tamamlandı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan "Hafızlığı Muhafaza Hizmet İçi Eğitim Programı" kapsamında il ve ilçe müftülüklerinde hizmet içi eğitim kursları düzenlendi.

Bu kapsamda Ağrı İl Müftülüğünce düzenlenen hizmet içi eğitim kursunda ilk dönem tamamlandı.

İlk dönem sınavlarının başarıyla yapıldığını kaydeden Ağrı İl Müftüsü Tandoğan Topçu, şöyle devam etti:

"Hafız demek insanlığa son davet olan Kutsal Kelam'ı korumak demektir. Peygamber Efendimiz; ‘Ümmetimin en şereflileri Kur’an’ı ezberleyenlerdir.’ buyurmakta ve hafızlığın önemini açıkça ifade etmektedir. Zor ve değerli bir eğitim süreci olan hafızlık programı kadar, ezberleneni unutmamak da çok önemlidir. Bu bilinçle hareket ederek hafız eğitimleri için kolaylık sunan ve birçok faaliyet yürüten Başkanlığımız, din hizmetleri sınıfında görevli hafız personelimiz için 'Hafızlığı Muhafaza Hizmet İçi Eğitim Programı' hazırladı. Program kapsamında ilk dönemi başarıyla tamamlayan kursiyerlerimizin bu eğitimleri fırsat bilerek çok iyi istifade etmelerini tavsiye ediyorum. Rabbim Kur’an-ı Kerim’i anlayarak, içselleştirerek yaşamayı hepimize nasip etsin."

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?