banner243

banner239

Hacı Halis Ünsal Camii açıldı

Ağrı'da bir hayırsever tarafından yaptırılan Hacı Halis Ünsal Camii ibadete açıldı.

Ağrı Müftülüğü 05.12.2019, 12:38
Hacı Halis Ünsal Camii açıldı
© Diyanet Haber

Caminin açılışı için düzenlenen programa Vali Süleyman Elban, İl Müftüsü Tandoğan Topçu, il protokolü, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Vali Süleyman Elban, camiyi yapan hayırsever iş insanı Şinasi Ünsal'a teşekkür ederek başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Cami ve Külliye bir yıl gibi kısa bir zamanda tamamlanarak insanlarımızın istifadesine sunuldu. Camiyle ilgili güzel şeyler oldu. Bizim insanımız ekonomik nedenlerle ilini terk edip gitmek zorunda kalabiliyor. Ama İstanbul, Bursa ve diğer şehirlerde karşılaştığımız Ağrılı hemşerilerimizin yüreğinin yarısı burada. Elinden geldiğince ilinin fakirine bir şeyler yapmaya çalışırken, yakınlarını desteklemeye çalışırken aynı zamanda sadakayı cariyeleriyle de illerinde eserler üretmeye çalışıyorlar. Bu cami de o anlamda çok önemli. Ben bu hayırlı işi yaptıkları için Şinasi Bey ve Ünsal ailesine teşekkür ediyorum."

İl Müftüsü Tandoğan Topçu’nun yaptığı duanın ardından Hacı Halis Ünsal Camii ibadete açıldı.

Açılışın ardından camide ilk namaz kılındı.

Program, caminin taziye evi bölümünde verilen ikramla tamamlandı.

Sabah Namazı Buluşması

Öte yandan Ağrı İl Müftülüğünce her ayın ilk pazar günü düzenlenen “Sabah Namazında Huzurda Buluşma” programının Aralık ayı buluşması gerçekleştirildi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve namazın ardından İl Müftüsü Tandoğan Topçu; “Peygamberimiz ve Aile” konusunda sohbet etti.

Müftü Topçu şunları kaydetti:

“Cenab-ı Hakk, Peygamber Efendimizi, ‘emsalsiz bir örnek şahsiyet’ olarak kıyamete kadar gelecek bütün insanlığa armağan etmiştir. Özellikle yaşadığımız çağda Efendimizin örnek şahsiyet ve karakteriyle birlikte, aile hayatını da idrak etmeye fazlasıyla muhtacız. Peygamberimiz bir hadis-i şerifinde; ‘Kadınlar konusunda Allah’a karşı gelmekten sakının. Siz onları Allah’ın emanetleri olarak aldınız, Allah’ın emri (nikâh) ile kendinize helal kıldınız.’ buyuruyor. Başka bir hadisinde Peygamberimiz şöyle buyuruyor: ‘Mümin bir kimse, eşine karşı nefret beslemesin. Çünkü onun bazı huylarından hoşlanmasa da hoşlandığı başka huyları mutlaka vardır.’

Sağlam bir ailede olması gerekenlerin neler olduğu ve ailenin sürekliliği için yapılması gerekenler, diğer tüm konularda olduğu gibi Efendimizin hayatına bakılarak öğrenilebilir. Bu sebeple bizler hemen her ortamda Peygamberimiz üzerinden aile kurumunu anlatmaya gayret ediyoruz. Çünkü sağlam nesiller yetiştirmek ve sağlam toplum oluşturabilmek için öncelikle sağlam aile olmayı başarmamız gerekiyor.”

Sabah Namazı Buluşması’nın ardından cemaate çorba ikram edildi.

banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?