banner199

banner103

Doğubayazıtlı ilk hafızlar icazet aldı

Ağrı Doğubayazıt İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan hafızlar için “İcazet Merasimi” düzenlendi.

Ağrı Müftülüğü 17.02.2020, 11:12
Doğubayazıtlı ilk hafızlar icazet aldı
© Diyanet Haber
banner200

Doğubayazıt İlçe Müftülüğüne bağlı Seyyid Abdurrahim Arvasi Merkez Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimini tamamlayan ve Doğubayazıtlı ilk hafızlar olan hafızlar için “İcazet Merasimi ve Kur’an Ziyafeti” düzenlendi.

Merkez Bayazıt Camii’nde düzenlenen tören Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı, İlçe Müftüsü Adem Özdemir’ in açış konuşmasıyla devam etti.

İlçe Müftüsü Özdemir, “Kim Kur’an’ı okur, onu güzelce ezberler, helâlini helâl, haramını haram kabul eder ve bunlara uyarsa, Allah bu sayede o kimseyi cennetine koyar. Ailesinden hepsi cehennemi hak etmiş on kişiye şefaat etme hakkı verir.” hadis-i şerifini hatırlatarak hafızlığın önemine değindi.

Iğdır İl Müftüsü Mustafa Tekin’in “Hafızlık Müessesesi ve Kur’an Kurslarının Önemi” konulu sunumunun ardından, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyesi Kurra Hafız İbrahim Noğman’ın yaptığı dua ile program devam etti.

Akabinde hafızlığını tamamlayan öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.

Ayrıca yarıyıl tatilinde İlçe Müftülüğünce uygulanan “Camiye Koşuyoruz, Namazla Buluşuyoruz” projesi kapsamında namazlarını camide kılan öğrencilere hediye verildi.

Seçkin hafızların Kur’an ziyafeti ile tamamlanan programa Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyesi Kurra Hafız İbrahim Noğman, Iğdır İl Müftüsü Mustafa Tekin, ilçe müftüleri, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri, din görevlileri, hafızlar ve aileleri katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (5)
Esma 5 ay önce
Çocuk böyle yetiştirmeli geleceğe boyle nesiller gerekli.
Safiye 5 ay önce
Rabbim sayılarınızı arttırsın inşAllah
Ahmet Çelik 5 ay önce
Rabbimiz milyonlarca sayılarını artırsın. Ülkemiz için daha fazla hizmete vesile yapsın.
Nezir doğubeyazıtlı 5 ay önce
MaşAllah Allah nazarlardan saklasın
Çelebi 5 ay önce
MaşAllah Rabbim başarılarının devamını versin İnşaAllah