banner250

banner246

Doğubayazıt Müftülüğünde ilk resmi nikah kıyıldı

Müftülüklere resmî nikâh kıyma yetkisi verilmesinin ardından, Ağrı Doğubayazıt İlçe Müftülüğünde ilk resmî nikâh kıyıldı.

Ağrı Müftülüğü 02.08.2019, 14:14
Doğubayazıt Müftülüğünde ilk resmi nikah kıyıldı
© Diyanet Haber

Doğubayazıt İlçe Müftülüğüne resmî nikâh başvurusunda bulunan Yağmur Tekin ve Mehmet Nuri Çelik çiftinin nikâhı, İlçe Müftüsü Adem Özdemir tarafından kıyıldı.

İlçe Müftülüğünde bir ilk olan nikâh töreninde konuşan Müftüsü Özdemir, “çiftin evlenmek üzere İlçe Müftülüğüne başvuruda bulunduğunu, yapılan incelemeler sonucunda evlenmelerine bir mani bulunmadığını ve nikâh işlemlerinin başladığını” belirtti.

Çiftin “evet” cevabını vermesinin ardından İlçe Müftüsü Adem Özdemir; “Yasaların bana verdiği yetkiye dayanarak, sizleri karı koca ilan ediyorum. Allah mübarek etsin.” dedi.

Nikâh merasiminin ardından Müftü Özdemir, çiftlerde evlilikleri boyunca bulunması gereken özellikler, yerine getirilmesi gereken dinî vecibeler ve diğer konularda nasihatte bulunarak; “Huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir evlilik için karşılıklı sevgi, saygı, sadakat ve hoşgörü çok önemlidir. Rabbim hayırlısıyla, mutlu ve sağlıklı bir evlilik yaşamayı nasip etsin.” diyerek evlilik cüzdanını Yağmur Tekin'e teslim etti.

İlçe Müftüsü Özdemir çifte, Diyanet İşleri Başkanlığının hazırlamış olduğu “Kur'an-ı Kerim Meali” hediye etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?