banner250

banner246

Bölge birincisi ödüllendirildi

Ağrı İl Müftülüğü, Türkiye geneli Kur'an kursları arası düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması'nda bölge birincisi olan Zehra Fatma Sarıteke’yi ödüllendirdi.

Ağrı Müftülüğü 29.03.2021, 12:21
Bölge birincisi ödüllendirildi
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl Türkiye geneli Kur'an kursları arası düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması'nın "Doğu Anadolu Bölge Finali" yapıldı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi düzenlenen yarışmada Ağrı’yı temsilen katılan Zehra Fatma Sarıteke, kız öğrenciler kategorisinde bölge birincisi oldu.

Bölge birincisi Sarıteke için İl Müftülüğünde "Ödül Takdim Töreni" düzenlendi.

Törende konuşan İl Müftü Vekili Murat Sarı, “Pandemi sürecinde Başkanlığımızın talimatıyla Kur’an eğitimine ara vermeyerek gerekli tedbirler eşliğinde yüz yüze ve çevrimiçi olarak bu kutsal hizmeti sürdürdük. Yine Başkanlığımız koordinesinde öğrencilerimizin Kur’an’ı güzel okumaya teşvik amaçlı sürdürülen yarışmalarımız da gerekli tedbirler eşliğinde devam ettirildi. Bu dönemde Kur’an öğrenimlerine devam eden tüm öğrencilerimize, ailelerine, Kur’an eğitimine hizmet eden Başkanlık teşkilatına ve tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.
 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?