banner297

banner319

Ağrı'da ihtiyaç sahiplerine Ramazan yardımı ulaştırıldı

banner265

Ağrı İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Ağrı Şubesince ihtiyaç sahiplerine yönelik yardım kampanyası başlatıldı.

Ağrı Müftülüğü 19.04.2022, 15:08
Ağrı'da ihtiyaç sahiplerine Ramazan yardımı ulaştırıldı
© DİHA

Ağrı İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Ağrı Şubesi iş birliğinde ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardım kampanyası başlatıldı.

Kampanya kapsamında hayırseverlerin desteğiyle temin edilen kumanyalar, din görevlileri ve TDV gönüllüleri tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Ağrı İl Müftüsü Celal Büyük, Ramazan ayının başladığı günden itibaren alışveriş çeki ve erzak kolileri ile yardımda bulunduklarını söyledi.

Ramazan ayı sevincinin herkes tarafından yaşanabilmesi için ihtiyaç sahiplerinin gözetilmesi gerektiğinin altını çizen Müftü Büyük, “Dinimiz İslam özellikle Ramazan ayının sevincini ve heyecanını topyekun yaşayabilmek için çevremizdeki garip, yoksul, gariban insanların da varlıklı insanlar tarafından görülüp gözetilmesini tavsiye eder. Çevremizdeki ihtiyaç sahibi ailelerimize bir nebze olsun destek olmak, onların da Ramazan sevincini yaşamalarına katkı sağlamak amacıyla Ramazan ayının ilk gününden itibaren erzak ve koli desteği sağlamaya çalışıyoruz. Hayırsever kardeşlerimizin emanetlerini kabul ediyoruz ve almış olduğumuz bu emanetlerle erzak kolileri hazırlıyoruz. Bunları ihtiyaç sahibi ailelerimize din görevlilerimiz vasıtasıyla dağıtmaya çalışıyoruz.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)