banner250

banner203

Ağrı müftülüğü gençleri dinledi

Ağrı Müftülüğü tarafından düzenlenen programla “Gençlik Çalışmaları” kapsamında KYK yurtlarında üniversiteli gençlerle çeşitli konularda sohbetler yapılarak gençlerin soruları cevaplandı.

Ağrı Müftülüğü 21.10.2019, 17:22
Ağrı müftülüğü gençleri dinledi

İki ayrı grup halinde farklı yurtlarda yapılan sohbetler, “Din, ahlak ve değerler eğitimi” çerçevesinde gerçekleşti.

İl Müftüsü Tandoğan Topçu “Gençlik çalışmaları başkanlığımızın en çok önem verdiği faaliyetler arasında olup bizlerinde teşkilat olarak bu tür çalışmaları yoğun şekilde sürdürdüğü bir alandır. Müftülük olarak bizler başkanlığımızla beraber gençlerin manevi değerler bakımından donanımlı bir nesil olmaları için çalışmalarımızı katlayarak sürdürmeye devam edeceğiz ve her daim gençlerle yakın temas halinde olacağız.” şeklinde konuştu.

Sohbetlerin ardından din görevlileri, öğrencilerin güncel sorularına cevaplar vererek sorunlarına İslami çözümler getirmede pratik bilgiler paylaştı.

Programa İl Müftüsü Tandoğan Topçu ile birlikte Ağrı’da misafir olarak bulunan Prof. Dr. Şahin Güven (Kayseri İl Müftüsü), Prof. Dr. Temel Yeşilyurt (Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı) ve Prof. Dr. Lütfullah Cebeci (Kayseri Üniversitesi Develi İslami İlimler F. Dekanı) ile müftülük personeli katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?