banner250

banner246

Ağrı İl Müftülüğünde ilk resmî nikâh kıyıldı

Müftülüklere resmî nikâh kıyma yetkisi verilmesinin ardından Ağrı İl Müftüsü Tandoğan Topçu, İl Müftülüğünde düzenlenen törenle ilk resmî nikâhı kıydı.

Ağrı Müftülüğü 12.04.2019, 14:48
Ağrı İl Müftülüğünde ilk resmî nikâh kıyıldı
© Diyanet Haber

Müftülüklere resmî nikâh kıyma yetkisi verilmesinin ardından, Ağrı İl Müftülüğünde ilk resmî nikâh kıyıldı.

İl Müftülüğüne resmî nikâh başvurusunda bulunan Esra Erat ve Burak Ünsal çiftinin nikâhı, İl Müftüsü Tandoğan Topçu tarafından kıyıldı.

İl Müftülüğünde bir ilk olan nikâh töreninde konuşan Müftü Topçu, çiftin evlenmek üzere İl Müftülüğüne başvuruda bulunduklarını, yapılan incelemeler sonucunda çiftin evlenmesine bir mani bulunmadığını ve nikâh işlemlerinin başladığını belirtti.

Çiftin “evet” cevabını vermesinin ardından Topçu, “Yasaların bana verdiği yetkiye dayanarak sizleri karı koca ilan ediyorum. Allah mübarek etsin.” dedi.

Nikâh merasiminin ardından İl Müftüsü Tandoğan Topçu, çiftlerde evlilikleri boyunca bulunması gereken özellikler, yerine getirilmesi gereken dinî vecibeler ve diğer konularda nasihatte bulundu.

Topçu, “Huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir evlilik için karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü çok önemlidir. Rabbim hayırlısıyla, mutlu ve sağlıklı bir evlilik yaşamayı nasip etsin.” diyerek evlilik cüzdanını Esra Ünsal’a teslim etti.

İl Müftülüğünce çifte, Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan kitap seti hediye edildi

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?