banner261

banner250

Ağrı'da hafızlar belge aldı

Ağrı İl Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan öğrencilere hafızlık belgeleri takdim edildi.

Ağrı Müftülüğü 21.10.2021, 10:56
Ağrı'da hafızlar belge aldı
© DİHA

Ağrı İl Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan ve Diyanet İşleri Başkanlığınca uygulanan Hafızlık Tespit Sınavı'nda başarılı olarak "Hafızlık Belgesi" almaya hak kazanan öğrenciler için İl Müftülüğünde "Belge Takdim Töreni" düzenlendi.

Kovid-19 tedbirleri eşliğinde düzenlenen törende konuşan İl Müftüsü Tandoğan Topçu, "Bizlerin pusulası olan yüce Kur'an'ın ezberlenmesi çok kıymetlidir. Tabi ki Kur'an’ın sadece ezberlenmesiyle yetinerek Allah katında sorumluluğumuzu yerine getirmiş olamayız. Kur'an'ı okumalı, doğru anlamalı, öğretmeli ve en önemlisi de yaşantımızı Kur'an'a göre düzenlemeliyiz. Rabbim ezberlediğiniz Kur'an-ı Kerim'i ömür boyu unutmamayı ve Kur'an'ın öğretileri doğrultusunda yaşayan kullarından olmayı sizlere ve bizlere nasip eylesin." dedi.

İl Müftüsü Topçu ve İl Müftü Yardımcısı Kemal Arpacı, mezun olan öğrencilere hafızlık belgeleri ile birlikte çeşitli hediyeler takdim etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)