banner250

banner203

İyilik Gönülleri Isıtsın

Afyonkarahisar İl Müftülüğü, “İyilik Gönülleri Isıtsın” sloganıyla iyilik seferberliği başlattı.

Afyonkarahisar Müftülüğü 31.12.2020, 14:58
İyilik Gönülleri Isıtsın
© Diyanet Haber

Afyonkarahisar İl Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Afyonkarahisar Şubesi ve Almanya Wefa Derneği Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu iş birliği ile “İyilik Gönülleri Isıtsın” projesini hayata geçirdi.

İhtiyaç sahibi vatandaşlarla hayırseverler arasında gönül köprüleri kurmayı amaçladıklarını belirten İl Müftüsü Sinan Kazancı, projeye dair bilgiler paylaştı.

Zor zamanlarda bir ve beraber olanın önemine değinen Kazancı, şunları kaydetti:

"Toplumun her kesimine hitap eden, topluma din hizmeti sunmanın yanında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın da yanında olmayı görev addeden bir kurum olarak Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız, zor zamanlarda vatandaşımızın yanında olmak ve bu amaçla yapılan iyilik hareketlerinin önünü açmak için yoğun bir gayret göstermektedir. Bizler de İl Müftülüğü olarak kış mevsiminin gelmesiyle birlikte, özellikle daha korunmasız olmaları hasebiyle çocuklarımızın yanında olmayı, çetin geçen kış mevsimine karşı onların gönüllerini de ısıtmayı amaçlayan bir projeyi hayata geçirmek istedik. Elbette yapılan hayır ve iyiliklerin belirli bir mekanı ve zamanı yoktur. Ama özellikle kış aylarında yardıma ihtiyacı olan ailelerin problemlerine çözüm üretmek çok kıymetlidir."

Afyonkarahisar’da kış aylarının soğuk ve çetin geçtiğini belirten Müftü Kazancı, "Kışın gelmesiyle birlikte çocuklarımız kışlık giysiye ihtiyaç duymaktadır. Bizler de Almanya Wefa Derneği Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu ile TDV Afyonkarahisar Şubemiz iş birliğinde, hayırsever vatandaşlarımızın katkısıyla bu ihtiyaçların giderilmesi için bir iyilik hareketi başlatmak istedik. Başlattığımız bu yardım kampanyasında, gönüllü hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında sıcacık bir gönül bağının kurulması ve yardım duygularının pekiştirilmesine katkı sağlayacağımızı umuyoruz. Başta bu projede olduğu gibi hayatın her anında halkımızın yanında olan vefalı din gönüllüsü meslektaşlarıma ve ihtiyaç malzemelerinin temininden teslimine kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi. 

Almanya Wefa Derneği Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu ve Afyonkarahisar TDV Şubesi öncülüğünde başlatılan proje kapsamında şu ana kadar din görevlilerince tespit edilen 5-16 yaş arası 752 çocuğa kışlık giyecek yardımında bulunulduğu belirtildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?