banner250

banner246

Yaz Kur’an Kursları Futbol Turnuvası Başladı

Afyonkarahisar İl Müftüsü Şükrü Kabukçu: “ Teknoloji bağımlısı ve eve kapanmış bir nesil yetiştirmek istemiyoruz” dedi

Afyonkarahisar Müftülüğü 01.08.2018, 23:48
Yaz Kur’an Kursları Futbol Turnuvası Başladı
© Diyanet Haber

Afyonkarahisar’da düzenlenen Yaz Kur’an Kursları Futbol Turnuvası hakkında bilgi veren Afyonkarahisar Müftüsü Şükrü Kabukçu: “Futbol faaliyetlerimiz çocuklarımıza disiplin, takımla çalışma ve enerji atma fırsatı verdi. Teknoloji bağımlısı ve  eve kapamış bir nesil yetiştirmek istemiyoruz” dedi.

Afyonkarahisar İli Yaz Kur’an Kursları Futbol Turnuvası Necip Fazıl Bilgi Evi Halı Sahasında, Afyonkarahisar İl Müftülüğü Şube Müdürü Mehmet Özuğur’un başlama vuruşu ile başladı. Ortaokul çağındaki öğrencilerden oluşan 8 takımın katıldığı turnuvada ilk Maç Gültepe Camii ile Şehitler Camii takımı,  ikinci maç ise Mimar Sinan Camii ve Ertuğrul Gazi Camii takımı arasında yapıldı. İlk maçın galibi Gültepe Camii, ikinci maçın galibi ise Ertuğrul Gazi Camii oldu.  Yaz Kur’an Kursu öğrencilerinin birbiriyle kaynaşması, motivasyonlarının arttırılması ve spor alışkanlığı kazanması amaçlanan turnuva 15 Ağustos Salı gününe dek sürecek.

afyon müftülüğü diyanet haber

Spor Faaliyetlerini Önemsiyoruz

Organizasyon hakkında bilgi veren İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, sporun çocuklarımızın hem bedensel hem de psikolojik gelişiminde önemli katkıları olduğunun altını çizdi. “Biz de İl Müftülüğü olarak özellikle ergenlik dönemindeki öğrencilerimizi,  yaşadıkları değişimlerden kaynaklı enerji ve stresi sağlıklı bir şekilde atabilmesi için spora yönlendirmeyi uygun gördük. Çocuklarımız antrenmanlarda hem takım ile çalışma ve spor disiplini kazandı hem de enerjilerini atma fırsatı buldu. Bu durumun kurs başarılarında da olumlu etki yaptığını gördük. Eve kapanmış, gününü bilgisayar ve telefon başında geçiren, teknoloji bağımlısı bir nesil yetiştirmek istemiyoruz. Ailelerimizin de kurslarımızın bitiminde çocuklarımızı spor faaliyetlerine yönlendirmelerini tavsiye ediyoruz” şeklinde konuşan Kabukçu, İl Müftülüğünce çocuklarımıza yönelik spor faaliyetlerinin süreceği müjdesini verdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (11)
YUSUF yetişkin 2 yıl önce
Hayırlı Olsun
Mehmet Nezir AYGÜN 3 yıl önce
Aydın iki Söke ilçesinde din görevlisiyim. Bizlerde camiler arası futbol programı uyguluyoruz ama resmiyeti yok. Umarım Aydın il müftülüğünde Afyon müftülüğü gibi resmi bir program uygular ve bütün müftülüklere buna hazırlık yapar. Böylece cami çocuklarının motivasyonu en üst seviyeye çıkar.
vahdettin çömez 3 yıl önce
spor faaliyetleri olması çok güzel kaynaşmaya vesile olur,yalnız burada ilk dikkat çeken, bir futbol takımının 12-14 yaş kategorisi gibi,en azından milli takım renkleri olabilirdi daha kucaklayıcı olur kanaatindeyim,güzel olmuş yine de teşekkürler
Ahmet Ateş 3 yıl önce
Hyrlı olsun
Mehmet Alim kuzu 3 yıl önce
Güzel olmuş ellerinize sağlık Allah razı olsun
Rahim çetin 3 yıl önce
Diyanet haber dünyaya hayırlı olsun.
Gazi işler 3 yıl önce
Hayırlı olsun.
Ramaza 3 yıl önce
Hayırlı olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?