banner250

banner203

Kardeşlerimizin üstün başarısına tanıklık ettik

Afyonkarahisar’da görme engelliler arası yapılan umre ödüllü yarışmada birinciler belirlendi.

Afyonkarahisar Müftülüğü 08.11.2018, 17:37
Kardeşlerimizin üstün başarısına tanıklık ettik
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca organize edilen 2018 yılı Görme Engelliler Kur’an-ı Kerim ve Dini Bilgiler YarışmaAfyonkarahisar il finali, Afyonkarahisar İl Müftülüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Umre ödüllü için yarışan altı yarışmacı arasından, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma, ezber ve dini bilgiler kategorilerinde Aynur Yıldız tam puanla birinciliği elde etti.

Görme engelli yarışmacıların ailelerinin de konuk olarak katıldığı yarışma sonunda düzenlenen ödül törenine; konuşan Afyonkarahisar İl Müftüsü Şükrü Kabukçu; “Bugün burada görme engelli kardeşlerimize fırsat eşitliği tanındığında de kadar başarılı olabileceklerine bir kez daha tanıklık ettik. Yarışma birincimiz bütün kategorilerden tam puan elde etti.  Bugün burada yarışan bütün kardeşlerimizi medeni cesaretlerinden, Kur’an-ı Kerim’i anlama, İslamiyet’i öğrenme konusunda gösterdikleri üstün gayretten dolayı tebrik ediyorum. Yarışmacıların tümü yüksek puan aldı ama biz bir tane birinci seçmek durumundayız.” dedi. 

"Sorunlarını anlamak için iletişimimizi sağlamlaştırmamız gerekiyor"

Konuşmasının devamında engellilerin sorunlarına da değinen Kabukçu sözlerini şöyle sürdürdü: “Her engel grubunun farklı ihtiyaç ve talepleri var. Bunları anlamak için onlarla sürekli iletişim halinde olmamız gerekiyor. Engellilerin eğitim aldığı Kur’an Kurslarımızı bu iletişimi sağlamlaştırmak için bir fırsat olarak görüyoruz. Bize düşen, hepimizin birer engelli adayı olduğunu aklımızdan çıkarmadan, engelli kardeşlerimizin toplumsal hayatta yaşadıkları engelleri kaldırmak için çaba göstermek ve onların hayatlarını olabildiğince kolaylaştırmaktır.” 
Yarışma birinciye umre ödülü belgesi, ikinci ve üçüncü olan yarışmacılara hediye verilmesinin ve hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi. 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?