banner331

banner319

Yaz Kur’an Kursu öğrencilerinden çevre farkındalığı

Adıyaman İl Müftülüğüne bağlı Hacı Bekir Balta Camii’nde yaz Kur’an kurslarına devam eden öğrenciler temizlik kampanyası başlattı.

Adıyaman Müftülüğü 02.08.2022, 14:54
Yaz Kur’an Kursu öğrencilerinden çevre farkındalığı
© DİHA

Adıyaman İl Müftülüğü Hacı Bekir Balta Camii’nde yaz Kur’an kurslarına devam eden öğrenciler "Çevre Bilinci" sloganıyla temizlik kampanyası başlattı.

Kampanya ile ilgili konuşan İl Müftüsü Mehmet Taştan, "Hz. Peygamber (s.a.s.), evlerin temizliğine büyük önem vermişler, ‘Allah güzeldir ve güzeli sever. Cömerttir ve cömerdi sever. Kerimdir ve kerimi sever. Temizdir ve temizi sever. Evlerinizin çevresini temizleyin.’ buyurmuşlardır." dedi.

Hacı Bekir Balta Camii din görevlileri Ahmet Şahin ve Hüseyin Erdem ise, "Mekan temizliği denilince evlere ilaveten sokak, ibadethane, toplantı yerleri gibi insanların devamlı veya ara sıra bulunmak zorunda oldukları yerler de akla gelir. Bizlerde kursa gelen öğrencilerimizle birlikte böyle bir çevre temizliği yapmak istedik. Mahalle sakinleri de buna destek olarak el birliğiyle çöpleri toparladık ve geri dönüşüm merkezine yolladık." diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner332
Yorumlar (0)