banner297

banner319

Müftülük yetimlere bayram sevinci yaşattı

banner265

Adıyaman İl Müftülüğü, yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık kıyafet ve ayakkabı hediye etti.

Adıyaman Müftülüğü 26.04.2022, 11:31
Müftülük yetimlere bayram sevinci yaşattı
© DİHA

Adıyaman İl Müftülüğüne bağlı Mehmet Kırçalı Kız Kur'an Kursu Öğreticisi Nazlı Pekdaş Yıldırım rehberliğinde kurs öğrencileri ve hayırseverlerin katkısıyla yüzlerce çocuğa bayramlık kıyafet ve ayakkabı hediye edildi.

Yüzlerce çocuğun sevincine ortak olduklarını belirten İl Müftüsü Mehmet Taşcı, "Peygamber Efendimiz bir defasında sahabenin de bulunduğu bir ortamda 'Ben ve yetimi koruyup gözetenler cennette yan yana olacağız.' diyor. Yetimler gerçekten bizlere Allah'ın emanetleridir. Ramazan ayı bereketin, mağfiretin, faziletin, erdemin ve iyiliğin ayıdır. Cenab-ı Allah'ın izniyle tüm ihtiyaç sahiplerine ihtiyaçlarını ulaştırmak istiyoruz." dedi.

Kur'an Kursu Öğreticisi Yıldırım ise "Kur'an kursu öğrencilerimizle birlikte eş, dost, akrabalarla yaptığımız bir kampanyaydı. Kampanyamız 'Bir çocuğun yüzünü de sen güldür' sloganıyla sürdürüldü. Allah'ın izniyle yüzlerce çocuğumuzu giydiriyoruz. Rabbim bize destek olan bütün dostlarımızdan razı olsun. Bütün yetim çocuklarımıza bu sevinci ve bayramı yaşatacağız." diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)