banner297

banner319

Müftülük iftarda yetim çocukları ağırladı

banner265

Adıyaman İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Adıyaman Şubesi, yetim çocuklarla iftarda bir araya geldi.

Adıyaman Müftülüğü 18.04.2022, 12:14
Müftülük iftarda yetim çocukları ağırladı
© DİHA

Adıyaman İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Adıyaman Şubesi Kadın Kolları iş birliğinde yetim çocuklara yönelik iftar programı düzenlendi.

Çocuklara yönelik çeşitli etkinliklerin de gerçekleştirildiği programda çocuklara "diş kirası" adı altında hediyeler verildi.

Program Koordinatörü Esra Karakeçi, "Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.s.) bir hadisi şeriflerinde şehadet parmağı ve ortaparmağını yan yana getirerek, 'Ben ve yetimi gözeten kimse kıyamet günü böyle beraber olacağız.' buyurmuştur. Bizler de bu minval üzere böyle bir program düzenlemedik. TDV Kadın Kolları olarak Kur'an kursu hocalarımızla beraber Adıyaman'daki yetimlerimizle bir araya gelmeyi hedefledik. Dünyada, Türkiye'de, Adıyaman'da nerede yetim varsa onların yanındayız. Bizler de kendi şehrimizde yetim kardeşlerimizi misafir etmek istedik. Onlar da Allah razı olsun bizleri kırmadılar, iftar programına katıldılar. Hayırseverlerimizin vesile olmasıyla iftar programlarımızın daha geniş kitlelere ulaşmasını hedefliyoruz." dedi.

Yaklaşık 100 yetim çocuğun birlikte iftar yaptığını ifade eden Karakeçi, programa katkı sunanlara teşekkür etti.

Hayırseverlere çağrıda bulunan TDV Adıyaman Kadın Kolları temsilcisi Şükran Akgün ise şöyle konuştu:

"Müslüman kardeşlerimize çağrıda bulunuyoruz. Bizler yıllardır bu işin içerisindeyiz. Bugün bu programla çalışmalarımızı taçlandırmak istedik. Bu işler sadece bizlerle olacak işler değil. Bizler bu duvarın birer taşlarıyız. Her birimizin ayrı ayrı görevi var. Hayırseverlerimiz, onları yerlerine ulaştıranlar, kıymetli hocalarımız hepimiz bu işi yürütmeye çalışıyoruz. Fitre, sadaka, zekat gibi mali ibadetleri yerine getirerek bu hizmetlere destek verilmelidir."

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)