banner268

banner250

Müftü Macit: Geleceğin inşası gençliğin ihyası ile mümkündür

banner265

Adıyaman Gerger İlçe Müftülüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde yıl boyu devam edecek “Gençliğe Değer-Gençliğin İhyası Geleceğin İnşası” konulu konferanslar serisi hazırladı.

Adıyaman Müftülüğü 05.11.2021, 15:28
Müftü Macit: Geleceğin inşası gençliğin ihyası ile mümkündür
© DİHA

Gerger İlçe Müftülüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen ve yıl boyu devam edecek olan “Gençliğe Değer-Gençliğin İhyası Geleceğin İnşası” konulu konferanslar serisi başladı.

İlçe Müftülüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan “Eğitimde İşbirliği Protokolü” ve EDEP projesi kapsamında hazırlanan konferanslara dair Diyanet Haber'e değerlendirmede bulunan Müftü Ali Macit, şunları kaydetti:

"İslam dini ve Hz. Peygamber’in (s.a.s.) hayat veren öğretilerinin ilk olarak gençlerin dimağlarında hayat bulmasındaki gibi toplumsal dönüşümün, özlenen faziletli ve erdemli topluma kavuşmanın yolu da aynı şekilde genç nesle manevi yatırım yapmaktan geçmektedir."

Gençliği milli ve manevi açıdan destekleyici mahiyetteki çalışmaların Milli Eğitim camiası, öğrenciler ve toplum tarafından takdirle karşılandığını dile getiren Macit, "İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile iş birliği içerisinde gençlerimize yönelik bu minvaldeki çalışmaları sürdüreceğiz." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (4)
Adnan DURMUŞ 3 ay önce
Değerli müftümüz Ali MACİT hocamızın önderliğinde başlatılan ve gençlerimize milli ve manevi değerlerimizi kazandırmak amacıyla uygulamaya konulan İşbirliği Protokolünün hayırlara vesile olmasını temenni eder, Rabbim muvaffak eylesin. Günümüz şartlarını düşünürsek isabetli bir çalışma olmuştur. Değerli müftümüz Ali MACİT hocamıza görevinde başarılar dilerim.
Veli 3 ay önce
En güzel yatırım gençlere yönelik yapılandır.tebrik eder daha güzel hizmetlerinizi sabırla beklemek ümidiyle
Ömer özel 3 ay önce
MaşAllah Allah muvaffak eylesin. Başarılar diliyorum sayın müftü hocam
Şeyma Türkân Yıldırım 3 ay önce
Emekleriniz için ALLAH ve PEYGAMBER ebeden razı olsun. "Geleceğin toplumu" olacak, Erdemli Gençler için çok değerli bir proje, tebrik ediyor, böyle güzel başarılarınızın devamını diliyoruz inş..