banner297

banner319

Kur'an kursu öğrencilerinden Afrika'ya 'Bir Damla Hayat'

banner265

Adıyaman Müftülüğü Ebubekir Sıddık Kız Kur'an Kursu öğretici ve öğrencileri, Türkiye Diyanet Vakfının “Bir Damla Hayat ” sloganıyla sürdürdüğü su kuyusu kampanyasına destek oldu.

Adıyaman Müftülüğü 06.04.2022, 10:23
Kur'an kursu öğrencilerinden Afrika'ya 'Bir Damla Hayat'
© DİHA

Yurt içinde ve yurt dışında yardım çalışmaları yürüten Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), suya hasret olan yerlerde açtığı kuyularla bölge insanına umut oluyor.

Türkiye Diyanet Vakfının “Bir Damla Hayat” sloganıyla sürdürdüğü su kuyusu kampanyasına destek artarak devam ediyor.

Kampanyaya bir destek de Adıyaman'dan geldi.

İl Müftülüğüne bağlı Ebubekir Sıddık Kız Kur'an Kursu öğretici ve öğrencileri, Türkiye Diyanet Vakfının “Bir Damla Hayat” sloganıyla sürdürdüğü su kuyusu kampanyasına bağışta bulundu.

İl Müftüsü Mehmet Taşcı, Kur'an kursu öğrencilerinin su kuyusu çalışmalarına destek olmak amacıyla bağış kampanyası düzenlediklerini belirtti.

İl Müftüsü Taşcı, "Kur’an kursu hocalarımız ve kursiyerlerimiz başlattıkları kampanya ile Türkiye Diyanet Vakfımızın ‘Bir Damla Hayat’ su kuyusu projesine bağışta bulundu. Kur'an kursu öğrencilerinin, eğitimlerinin yanı sıra yaşadıkları dünyaya karşı kendilerini sorumlu hissedip kayıtsız kalmayarak gösterdiği bu duyarlılık, geleceğimizin emin ellerde olduğunun işaretidir. " dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)