banner250

banner203

Hasta olanlara hizmet etmek manevi bir kazançtır

Adıyaman Müftüsü Mehmet Taşçı başkanlığında oluşturulan heyet, hastanede tedavileri devam eden hastalara moral ziyaretinde bulundu.

Adıyaman Müftülüğü 04.03.2019, 17:57
Hasta olanlara hizmet etmek manevi bir kazançtır
© Diyanet Haber

Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taşçı, beraberindeki heyetle birlikte Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yatan hastaları ziyaret etti.

Hastane Başhekimi Doç. Dr. Fatih Doğan ile birlikte yatan hastaları ziyaret eden heyet, hastalara dua ayetlerinin yer aldığı kitapçık ve karanfil hediye etti.

Ziyaretle ilgili değerlendirmede bulunan Müftü Taşçı, ayda bir gün hastalara manevi ziyaret gerçekleştirdiklerini belirterek şöyle devam etti:

“Cenab-ı Hak Kur’an'da kendini tanıtırken şöyle buyurur: ‘Beni yediren ve içiren O'dur. Hastalandığımda bana şifa veren de O'dur.' Hastalıklarla ilgili hadis-i şeriflerinde Efendimiz (s.a.s.), ‘Bir Müslüman'a herhangi bir musibet, bir sıkıntı, bir keder, bir üzüntü, bir eziyet, bir gam dokunursa, hatta kendisine bir diken bile batarsa, mutlaka Allah bunları onun günahlarına kefaret yapar.' buyurmaktadır. Hastalık ömür sermayesinin kıymetini hatırlatan bir nimettir. Sabunun kiri temizlediği gibi hastalık da günah kirlerini temizleyip günahlarımız için kefaret olur. Hastanın duası makbul olduğu için herkes için dua edilmelidir.

Hasta olanlara hizmet etmek manevi bir kazançtır. Esasen bu hasta anne ve baba ise hasta bakıcısı olan evlatlarına cenneti kazandırmaya sebeptir. Hasta anne babasına bakan kişi yaşlandığında çocuğundan aynı muameleyi görmesine vesile olan bir nimettir. Efendimiz buyuruyor ki ‘Bir genç, ihtiyar bir kimseye yaşından dolayı hürmet ederse Allah da ona yaşlılığında kendisine hürmet edecek birini hazırlar.”
 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?