banner203

banner250

‘Evliliğe İlk Adım’ atıldı

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde sürdürülen proje kapsamında Adıyaman’da yeni evli olan ve evlilik hazırlığı yapan çiftlere yönelik ‘Evliliğe İlk Adım’ semineri düzenlendi.

Adıyaman Müftülüğü 21.11.2019, 11:24
‘Evliliğe İlk Adım’ atıldı
© Diyanet Haber

Adıyaman İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından düzenlenen Evliliğe İlk Adım seminerine 9’u yeni evli, 2’si nişanlı olmak üzere toplam 11 çift katıldı.

Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taşcı, çiftlerle Rum Suresi 21. ayet-i kerimenin; ‘Kendileri ile huzur bulasınız diye sizin için türünüzden eşler yaratması ve aranızda bir sevgi ve merhamet var etmesi de O’nun (varlığının ve kudretinin) delillerindendir. Şüphesiz bunda düşünen bir toplum için elbette ibretler vardır.’ mealini paylaşarak şöyle devam etti:

“Evlilikte ‘4S Kuralı’ vardır. Bunlar; sevgi, saygı, sadakat ve sabırdır. Bu ilkeler yuvanın selameti için, ailenin birlik ve beraberliği,  sevgi ve muhabbetin devamı için önemlidir. Huzurlu bir aile hayatı için emek vermeye değer. Eşler muhataplarına yaşama sevinci aşılamalıdır, birbirini güçlü kılmaları gerekir. Eşler birbirlerine kâinatın sahibi olan Allah-u Teâlâ tarafından buluşturularak emanet kılınmıştır. Bu emanete ‘mülkiyet’ bilinciyle değil ‘emanet bilinciyle’ yaklaşılmalıdır.”

Seminerlerin çok faydalı olduğunu ifade eden çiftler ise kendi duygu ve düşünce dünyalarında çok anlamlı farkındalıklar oluştuğunu, bu anlamda İl Müftülüğünün önemli bir hizmete vesile olduğunu kaydettiler.

Dört hafta süren seminerin sonunda katılımcılara belge takdim edildi.

Ayrıca İl Müftülüğünce çiftlere yastık ve havlu hediye edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?