banner331

banner319

Adıyaman'da kurban hazırlıkları tamamlandı

Adıyaman'da yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde tüm mezbahalarda kurban kesimlerinin sağlıklı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için hazırlıklarını tamamladı.

Adıyaman Müftülüğü 06.07.2022, 00:36
Adıyaman'da kurban hazırlıkları tamamlandı
© DİHA

Adıyaman Valiliği Kurban Hizmetleri Komisyonu kurban satış ve kesim alanlarını belirledi.

İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından belirlenen kurbanlık satış ve kesim yerleri ile ilgili bilgi veren yetkililer, kurban satış yeri için Bahçecik Mahallesi'ndeki hayvan pazarı, özel besi çiftlikleri ve Altınşehir Mahallesi'nde bulunan Sanko Tekstil İşletmeleri alanının kullanılacağını belirtti.

Kurbanlıkların kesimi için ise Bahçecik Mahallesi'nde bulunan hayvan pazarı kesim alanı, özel besi çiftlikleri, Altınşehir Mahallesi'nde bulunan Sanko Tekstil İşletmeleri alanı, oto yıkamalar, Saftat et kombinesi, Yeni Mahalle'deki kalıcı semt pazarı alanı ile Adıyaman Belediyesi eski su işleri müdürlüğü alanlarının kullanılabileceği ifade edildi.

Ayrıca Adıyaman İl Müftülüğü Tarafından yapılan açıklamada kurban satış ve kurban kesim yerlerinde bayram öncesi ve bayramda din görevlilerinin hizmet edeceği ve vatandaşlara yardımcı olacakları bilgisi verildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner332
Yorumlar (0)