banner250

banner203

"Gençlerimiz haz ve hız dünyasında savrulmaktadır"

Adana’nın Yüreğir ilçesinde Müftülük ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde yürütülecek gençlik çalışmaları değerlendirme toplantısı yapıldı.

Adana Müftülüğü 23.10.2018, 10:28
"Gençlerimiz haz ve hız dünyasında savrulmaktadır"
© Diyanet Haber

Adana'nın Yüreğir ilçesinde gençlere yönelik yapılan çalışmaları değerlendirmek ve ileriye dönük planlamalar yapmak amacıyla İlçe Müftülüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde istişare toplantısı düzenlendi.

Yüreğir Müftülüğü ev sahipliğinde gerçekleşen istişare toplantısına Müftü Celal Büyük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kılınç, lise ve ortaokulların müdürleri ile gençlere yönelik çalışmalar yürüten öğretmen ve din görevlileri katıldı. 

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan toplantı İlçe Müftülüğü’nün gençlik çalışmalarının anlatıldığı sunumla devam etti.

Sunumun ardından katılımcılara hitap eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kılınç, müftülükle bu güne kadar ortaklaşa yapmış oldukları çalışmaları aktardı ve bundan sonraki süreçte de birlikte çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

İlçe Müftüsü Celal Büyük ise günümüz dünyasının adeta bir haz ve hız dünyası haline geldiğini ve bu dünyadan en çok gençlerin etkilendiğini söyledi.

Gençlerin haz ve hız dünyasında savrulmalar yaşadığını ifade eden Müftü Büyük,  İlçe Müftülüğü olarak hazırladıkları projelerle bu savrulmadan etkilenen gençlere ulaşacaklarını belirtti. Gençlerin kimlik ve kişilik inşasında kendilerine rehberlik edeceklerini dile getiren Büyük, bu çalışmalarını İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yapacaklarını kaydetti. 

Konuşmaların ardından müftülük tarafından hazırlanan ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte uygulanacak olan gençlere yönelik üç farklı proje üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu. 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
L. Güveloğlu 2 yıl önce
Allahım gençleri kazanmaya çalışan ve bunun için gayret sarfeden bütün Hhocalarımızdan razı olsun.