banner203

banner250

Demirlenk: Ne kadar engelli kardeşimiz varsa yanındayız

Çukurova İlçe Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü tarafından Engellilere yönelik “Kulluk için yok engel, yeter ki sen de camiye gel” isimli buluşma düzenlendi.

Adana Müftülüğü 10.02.2020, 10:29
Demirlenk: Ne kadar engelli kardeşimiz varsa yanındayız
© Diyanet Haber

Ramazanoğlu Camiinde düzenlenen programda, Kuran-ı Kerim okundu, ilahi ve kasideler söylendi.

İlçe Müftüsü Kadir Demirlenk “Kulluk İçin Yok Engel, yeter ki sen de camiye gel” projesi hakkında yaptığı konuşmada, “Diyanet İşleri Başkanlığımızın “Cami ve Engelli Buluşması” programları yapılmasını istemesi üzerine, bu programı Ramazanoğlu camide yaptık. Cemaatimizin rahat ve kolay gelebileceği Ramazanoğlu camiinde her ayın ilk perşembe günü öğle namazı öncesi program yapacağız. Bu kardeşlerimizi daha çok anlamak, değer verdiğimizi göstermek, ibadet etmeye hiç bir şeyin engel olamayacağını göstermek, engelleri birlikte aşmak üzere yapılan bir programdır. Ne kadar Engelli kardeşimiz varsa yanındayız. Üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye çalışacağız. Rabbim tüm kardeşlerimizi sağlık ve afiyetten ayırmasın. Cümlemize hayırlı ve bereketli ömürler nasip etsin.” dedi.

Programın sonunda, okunan Kur’an-ı Kerim hatimlerinin duası yapılarak Suriye’de, depremde, çığ felaketinde ve uçak kazasında hayatını kaybedenlere de yer verildi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?