banner250

banner246

Çukurova’da 4-6 yaş Kur'an kursu öğrencilerinin karne sevinci

Çukurova İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında eğitim gören minik öğrenciler için dönem sonu programı düzenlendi.

Adana Müftülüğü 21.01.2019, 10:53
Çukurova’da 4-6 yaş Kur'an kursu öğrencilerinin karne sevinci
© Diyanet Haber

Ülke genelinde olduğu gibi Adana’nın Çukurova ilçesinde de 4-6 yaş grubu Kur’an kursu öğrencilerinin ilk karne mutluluğu vardı.

Çukurova İlçe Müftülüğüne bağlı Meryem Şule Kara ve Akşemsettin 4-6 Yaş Kur'an Kurslarında eğitim öğretim gören 4-6 yaş grubu minikler için dönem sonu ve karne merasimi düzenlendi. Minik öğrenciler ilk karnelerini almanın mutluluğunu yaşadılar.

Çocukları bu mutlu günlerinde Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, İlçe Müftüsü Hüseyin Gün, Kur’an kursu öğreticileri ve velileri yalnız bırakmadı.

Kaymakam Sarı, okul öncesi eğitiminin önemine dikkat çekerek bu yaşta öğrencilere kurs ortamında verilen eğitimin öğrencilere katacağı değerler üzerinde durdu.

Müftü Hüseyin Gün ise bu kurslarda minik öğrencilerin gönüllerinin Allah’ın kelamı Kur’an ile buluşturulduğunu söyledi.

Programda velilerin de 4-6 yaş Kur’an kurslarına dair görüş ve önerileri alındı.

Bu kapsamda duygu ve düşüncelerini ifade eden bir veli: “Yavrularımızın bu yaşta dini eğitim almalarının mutluluğunu bizzat yaşıyoruz. Çocuklarımızın isteyerek ve severek dinimizi ve Kur’an-ı öğreniyor olması bizleri çok mutlu ediyor. Diyanetimiz ve Müftülüğümüzden Allah razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Programın sonunda öğrencilere karneleri ile birlikte çeşitli hediyeler verildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)